Франція продала частину свого пакета акцій Renault

Французька держава здійснила в четвер операцію з продажу того пакету акцій компанії Renault, який був придбаний ними 2,5 роки тому, коли посаду міністра економіки займав чинний зараз президент Емманюель Макрон. Про це повідомило агентство France Presse з посиланням на Агентство державної участі в економіці.

У 2015 році це придбання акцій, підвищило частку державної участі з 15,01% до 19,74%, викликало різке погіршення відносин з партнером Renault – автомобільною компанією Nissan. Японська сторона була незадоволена збільшенням частки, що дозволив французькому уряду подвоїти своє право голосу як довгострокового інвестора. Надалі, ставши кандидатом в президенти Франції, Макрон, в якості одного зі своїх передвиборних обіцянок взяв зобов’язання нормалізувати цю ситуацію.

Тепер операція з продажу акцій виявилася вкрай вигідною для французької держави завдяки різниці в котируванні – вона принесла йому дохід більш ніж в € 55 млн. Всього держава розлучилося з 4,73% капіталу Renault, знизивши свою частку участі до рівня в 15,01%. В цілому пакет в 14 млн. акцій був проданий за € 1,21 млрд, які надійшли на рахунок Агентства державної участі в економіці.

При цьому 10% проданих акцій були придбані самим концерном Renault за € 1,4 млн. Це було зроблено в рамках програми корпорації по скупці власних акцій.

Фото з мережі.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.