Як завести машину, якщо сів акумулятор

Вчимося «прикурювати», пускати з штовхача, користуватися пуско-зарядним пристроєм.

Акумулятор, що сів – це майже завжди дуже несподівано і майже завжди дуже недоречно. Але, на щастя, є чотири реальні способи реанімувати акумулятор, щоб все-таки поїхати.

Акумулятор-донор

Цей спосіб в народі зазвичай називається «прикурити». Він найбільш популярний серед водіїв і відносно безпечний. Так що, запам’ятовуйте, що вам знадобиться: автомобіль-донор з справним акумулятором, пускові дроти.

З першим проблем бути не повинно: можна попросити сусіда, людину на машині поруч або товариша, який теж збирається на роботу. Друге у вас просто має бути взимку в багажнику пускові дроти, якщо акумулятор у вас не новий. Однак якщо своїх «крокодилів» у вас немає, можливо, вони є у водія того самого автомобіля-донора, який буде вас «прикурювати».

Послідовність дій виглядає так:

 • 1. Поставте автомобілі поруч, капот до капоту або крило до крила, щоб акумулятори були максимально близько один до одного.
 • 2. Заглушіть двигун і вимкніть запалювання автомобіля-донора, інакше можна спалити всю його електроніку.
 • 3. З’єднайте червоним проводом плюси акумуляторів. Починати потрібно з автомобіля-донора.
 • 4. Чорний кінець дроту підключіть до металу несправного автомобіля (блоку циліндрів, наприклад).
 • 5. Другий кінець чорного дроту підключіть до негативної клеми автомобіля-донора.
 • 6. Спробуйте завести двигун несправного автомобіля, долаючи не більше 2-3 спроб.
 • 7. Після того, як двигун запустився, дайте йому попрацювати хоча б пару хвилин. Потім відключайте дроти в зворотній послідовності. (Чорний провід від донора, чорний дріт від металу, червоний провід від несправного автомобіля, червоний провід від донора).

Примітка: Не намагайтеся «прикурити» від акумулятора малолітражки машину з об’ємом двигуна більше двох літрів, особливо з шістьма і більш циліндрами або дизель. Ємність акумулятора-донора повинна бути більше або дорівнювати ємності розрядившогося акумулятора. При цьому акумулятори повинні мати однаковий вольтаж, тобто не можна прикурювати 12-вольт акумулятором акумулятор на 24 В і навпаки.

З штовхача або з буксира

Якщо немає з собою «крокодилів», то можна спробувати завестися з штовхача.

Попросіть перехожих допомогти і зробіть наступне:

 • 1. Увімкніть запалювання на своїй машині, вичавіть зчеплення і включіть другу або третю передачу, не відпускаючи зчеплення.
 • 2. Дайте команду помічникам розганяти авто.
 • 3. Як тільки автомобіль досягне швидкості 15-20 км / год, плавно відпускайте зчеплення.
 • 4. Не поспішайте відразу вимикати передачу, як тільки двигун запустився. Дайте йому попрацювати хоч пару-трійку секунд, інакше він може знову стихнути. Потім вичавіть зчеплення і зупиніться, щоб подякувати допомагаючим.

Примітка: Замість перехожих можна використовувати трос, прив’язаний до іншого автомобілю. Такий спосіб підходить тільки для автомобілів з механічною коробкою передач.

Пуско-зарядний пристрій

Ще один дуже простий і легкий спосіб реанімації автомобіля – запустити двигун за допомогою пускового пристрою (його ще називають бустером). Правда, для цього він повинен у вас бути. А коштують такі пристрої не дуже дешево – мінімум кілька тисяч гривень.

Загальний принцип роботи пристроїв такий:

 • 1. Вимкніть запалювання автомобіля.
 • 2. Підключіть «крокодили» пускового пристрою до клем акумулятора, дотримуючись полярності.
 • 3. Заведіть автомобіль.

Примітка: такий пристрій підходить для пуску будь-яких автомобілів. Правда, з двигунами великого обсягу, особливо з дизельними можуть бути проблеми.

Мотузка та домкрат

Якщо ви на безлюдному острові або інші способи запуску двигуна неможливі, можна скористатися цим, до речі кажучи, досить складним способом. Вам знадобиться домкрат, трос або мотузка довжиною близько 3-5 метрів.

Послідовність дій:

1. Поставте автомобіль на гальмо стоянки “ручняк”, підкладіть під не ведучі колеса що-небудь, щоб автомобіль не покотився.

2. За допомогою домкрата підніміть одне з провідних коліс в повітря.

3. Увімкніть запалювання і другу або третю передачу.

4. Щільно намотайте трос або мотузку навколо колеса в кілька витків і різко смикніть.

5. Повторюйте це до тих пір, поки двигун не запуститься.

6. Коли двигун запуститься, включите нейтральну передачу, опустіть машину.

Примітка: спосіб досить незвичайний, але такий же дієвий, як і заводити машину зі штовхача. Підходить такий спосіб тільки для машин з механічною коробкою передач. Ні в якому разі не намотуйте трос на руку і не прив’язуйте його до диска.

Фото та відео з мережі.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.