Автомобілі Ford навчаться розуміти жести і міміку водія

Розробка надійних і безпечних автономних автомобілів вимагає постійного розширення меж можливості в області інформаційних технологій і штучного інтелекту. У компанії Argo AI, головним акціонером якої є Ford, застосовуються останні технології в сфері комп’ютерного бачення і машинного навчання.

Argo AI встановила зв’язку з академічною спільнотою і привернула до розробки штучного інтелекту для Ford трьох вчених з унікальними компетенціями. Доценти з Університету Карнегі-Меллон і технологічного інституту Джорджії розробляють базові технології, які допоможуть автономним автомобілів правильно бачити і інтерпретувати навколишній світ, а також передбачати поведінку учасників дорожнього руху.

Дева Раманан, доцент інституту роботехніки Університету Карнегі-Меллон, здійснює дослідження у сфері комп’ютерного зору і машинного навчання. Основною темою досліджень вченого, якого журнал Popular Science в 2012-му назвав в числі 10 видатних дослідників року, є розпізнавання візуальних образів. Раманан вчить комп’ютерні програми «бачити» людей, виділяючи окремі частини тіла і порівнюючи їх з накопиченою базою цифрових моделей.

«Співпраця з Argo – це чудова можливість розробити системи, які зможуть більш швидко і правильно інтерпретувати і передбачати те, що відбувається на основі об’ємних зображень, – сказав Люсі, раніше проводив дослідження для Apple, Adobe, Samsung і Bosch. – Студенти Карнегі-Меллон отримають новий плідний грунт для подальших досліджень, а ми зможемо домогтися нових успіхів у підготовці автономних автомобілів до роботи в реальних умовах ».

Джеймс Хейс – доцент Школи інтерактивних обчислень Університету Джорджії, де він вживає дані, зібрані з усього інтернету і крауд-сорсинг для поліпшення розуміння комп’ютером ситуацій на зображеннях і більш досконалих алгоритмів синтезу і обробки зображень. «Створення перцептивних систем для автономних автомобілів пов’язане з великими труднощами, але і відкриває перед нами великі можливості, – підкреслив Хейс. – В Argo AI ми можемо займатися навчанням алгоритмів в масштабах, недоступних в університетських лабораторіях.

Раніше керівництво Argo AI повідомило в придбанні компанії Princeton Lightwave, що займається розробкою оптичних радарів LiDAR для комерційного використання. Скануючі лідари створюють дво- або тривимірну карту навколишнього простору, що дозволяє автономним автомобілів більш точно орієнтуватися в міському середовищі і при складних погодних умовах.

Фото з мережі.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.