Чому на автомобіль вішають відерце?

Напевно багато водіїв звертали увагу на відро, підвішене на кормі або бічній частині вантажівки. Рідше таке зустрічається і у легковиків, причому зазвичай на дорослих примірниках вітчизняного виробництва, де відерце не справжнє, а сувенірне і мініатюрне. Звідки повівся такий звичай?

Найчастіше цей предмет кріплять на фаркоп, але буває і на глушник, або на буксирувальний гак. У пробці вид відерця, що розгойдується як маятник, на багатьох діє заспокійливо. Але, звичайно ж, це найважливіше його призначення.

Версій про походження такого звичаю кілька, і всі вони, як з’ясовується, доповнюють один одного. Першу гіпотезу можна назвати історичною. Виявляється, в стародавні часи відро висіло на будь-якій кареті і возі. Коли на вулицях українських міст господарював грузовий транспорт, а підшипник ще не був запущений в масове виробництво, відро з дьогтем для змащення маточини дерев’яного колеса мав кожен поважаючий себе візник. Можливо, саме у візників водії перших автомобілів запозичили звичай, що став оберегом в дорозі.

Друга версія – практична. Більшість опитаних далекобійників і шоферів вантажівок зіштовхувалися із ситуацією, коли в лютий мороз в машині замерзала солярка. Вихід залишався один – розводити під баком багаття, щоб розтопити пальне. У дорожніх умовах найлегше це зробити саме в заповітному відерці.

Третій варіант походження відра на машині можна вважати найпереконливішим. За радянських часів вода, яка використовувалася в системі охолодження замість тосола і антифризу, часто закипала, і її доводилося постійно доливати. У літню пору це могло статися де завгодно, тому кожен водій або тракторист без відра нікуди не виїжджав. Вода в такій ситуації набиралася де доведеться – в найближчій квартирі, вуличній колонці, колодязі або сусідньому ставку. До того ж відерце завжди могло стати в нагоді в дорозі для якихось інших господарських потреб, наприклад, для того, щоб помити автомобіль. Так як в кабіні зазвичай місця було мало, то його прилаштовували зовні.

Так що цей атрибут настільки прижився в українських машинах, що став невід’ємною частиною їх екстер’єру, а для багатьох наших співвітчизників перетворився на справжній талісман, який обіцяє безаварійну поїздку.

Фото з мережі.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.