Які нові податки очікувати українцям за авто

В багатьох джерелах з’явилися повідомлення про те, що в чинному податковому законодавстві України очікуються суттєві зміни. Зокрема, додаткові збори хочуть брати з власників домашніх тварин, автомобілістів й тих, хто часто робить замовлення в інтернет-магазинах – чи вигідно це для гаманця середньостатистичного українця? Експерти МФО “Бистрозайм” вирішили розібратися в цьому питанні детальніше, – інформує “Z-Group“.

Додаткові витрати для автомобілістів

Екологія – ще одна тема, хвилююча не тільки звичайних жителів, але і депутатів. Нещодавно міністр екології України О. Семерак розповів, що згідно з останніми даними, на території нашої країни діє занадто низький екологічний податок. За словами пана Семерак, підприємства повинні сплачувати більше, а для автомобілістів слід ввести додатковий платіж – “паливний податок”, розмір якого буде залежати від двигуна автомобіля. Більшість депутатів солідарні з думкою міністра і вважають, що муніципальний та суспільний транспорт більшою мірою шкодять навколишньому середовищу. Дійсно, останні дані екологічних служб говорять про те, що відсоток вмісту шкідливих викидів в повітрі за останні 2 роки збільшився на 3,8%.

В якому вигляді введуть платіж поки не відомо, але передбачають запровадження одного з двох варіантів:

● щорічний платіж – вираховується в залежності від виду двигуна;
● постійна оплата – буде входити у вартість палива.

Є також гарна новина для любителів екологічного транспорту. Повідомляють, що в парламенті з’явився проект закону, який передбачає тимчасове скасування податку на розмитнення і ПДВ автомобілів з електричним двигуном до 31 грудня 2022 року. Такі заходи призведуть до зниження ціни на електромобілі і відповідно їх чисельного збільшення.

Навіщо потрібні нововведення

Нові обов’язкові платежі для держави стануть значним джерелом доходу, оскільки соціальні та інші статті витрат неухильно ростуть. Це підтверджує і світова статистика – в рейтингу Paying Taxes ми знаходимося на 84 місці (з 190), тому нововведення вкрай необхідні. У цьому випадку, як відзначають багато експертів, найкраще рівнятися на “сусідів”. Відмінним учителем в плані оподаткування варто вважати Польщу, де експортерам можна без зусиль оформити позику на карту або рахунок під 2% річних, на додаток ще отримавши повну підтримку держави та додаткові виплати за прийом робітників. Тут також діють обов’язкові платежі для домашніх тварин, заохочують і експлуатацію електромобілів. Крім того, досвідчені експерти відзначають, що зміни дозволять нам значно просунутися до європейського рівня життя.

Чи варто засмучуватись через нові податки?

Пересічний мешканець України поки не дуже радісно сприймає інформацію про заплановані нововведення в Податковому кодексі, але насправді даремно. Нові податки, якщо все ж вони будуть введені, не суттєво позначаться на бюджеті українців. Вони послужать відмінною підмогою для зростання бюджету різних рівнів і зміцненню фінансової стабільності країни в цілому.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.