Причини зростання курсу долара

З настанням осені експерти заговорили про закінчення літнього затишшя і цілком очікуване зростання курсу валют. Ще на початку зими 2017 року позначка курсу долара в Україні різко стрибнула вгору, після чого можна було спостерігати таке ж різке падіння влітку – позначка зупинилася на позначці 25,4 гривні за 1 долар. У вересні за дві доби американська валюта різко піднялася в ціні і перевищіла позначку в 26 гривень. У свою чергу, експерти кажуть, що, швидше за все, курс долара зафіксується на позначці 27,2 гривні за долар – саме ця цифра закладена в річному бюджеті країни.

Фактори, які на впливають подорожчання валюти

Серед факторів, що істотно впливають на зростання курсу валют, можна відзначити сезонний попит, нову ядерну програму КНДР і прорахунок Національного банку України.

Сезонний попит. Вже до початку серпня намітилися тенденції зростання курсу долара щодо гривні. У відсотках сума склала 1,2%, але цього виявилося достатньо, щоб підняти серйозний галас навколо дестабілізації української національної валюти. Експерти в галузі фінансів запевняють, що зростання було цілком очікуваним і навіть неминучим. Основна причина таких змін – сезонність попиту на іноземну валюту, який традіційно, кожної осені злітає вгору. Одні експерти кажуть, що економіка України цілком готова до таких віражів, інші кажуть, що це згубно позначається на економічному стані держави, і необхідно приймати жорсткі регулятивні заходи для уникнення таких ситуацій. Однак, скільки не вести суперечки з цього приводу, осінь неминуча, а значить, нічого дивного в зміцненні американської валюти немає.

Ядерна програма КНДР. Це інший, не менш важливий фактор, який поряд з сезонністю зробив істотний вплив на курс долара восени 2017 року. Експерти запевняють, що одним із ключових каталізаторів валютних стрибків, які спостерігаються на початку осені, є зростання в світі військової напруги, яка спровокована новою ядерною програмою Північної Кореї. Нестабільне становище ринку сировини може спричинити згортання програми Європейського Центробанку по “кількісному пом’якшенню” вже к середині осені 2017 року.

Прорахунок Нацбанку. Не вважаючи на те, що більшість фінансових аналітиків бачить в стрибках курсу валют негативні тенденції, інші намагаються побачити в цьому позитивні сторони. Директор Фонду Блейзера Олег Устенко говорить, що літнє зміцнення гривні було створено штучно. Якщо це правда, то штучне утримання курсу валюти могло призвести до виснаження золотовалютних резервів, краху економіки і дефолту, а це вже зовсім інша історія.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.