Що робити якщо ручне гальмо замерзло?

Експлуатуючи машину взимку, бережіть гальмівну систему від попадання вологи. Досить часто виходить так, що після миття машини або наїзду на велику калюжу вода потрапляє в елементи системи. У суворі морози це призводить до обмерзання колодок ручника. Вони примерзають настільки, що це ускладнює рух машини. Іноді через обмерзання стоянкового гальма блокуються задні колеса. У такій ситуації машина не зможе рушити з місця.

Ми розповімо про те, як не допустити ситуації, щоб примерз ручник, що робити, якщо це все ж сталося.

ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ

Уникнути проблеми примерзання стоянкового гальма допоможуть кілька правил. Взимку намагайтеся надовго не залишати автомобіль на ручнику. Якщо машина на «автоматі», ставте на «Р» (паркінг), на “механіці” – перша або друга передача. Є необхідність залишити автомобіль на ухилі – покладіть під колесо надійний упор (камінь, цегла). Нехитрі запобіжні заходи дозволять уникнути серйозних проблем.

Якщо дуже потрібно використовувати гальмо стоянки, тоді просушіть його перед застосуванням. Зробіть кілька різких зупинок. Гальмівні колодки нагріються, і волога що знаходиться в них випарується. Не затягуйте ручник до упору. Якщо гальмо примерзне, ​​вибити лід буде дещо легше.

Що робити якщо ручне гальмо замерзло?

Якщо машина «наглухо» нерухома замерзлими колодками, пробуйте зрушити їх з місця рукояткою гальма стоянки. Два-три рази затисніть ручник до відмови, потім відпустіть. Якщо вийде вибити лід з системи, то важіль буде ходити без опору. Можна продовжувати рух.

Цей спосіб досить дієвий, але існує небезпека пошкодити важіль або гальмівні колодки.

Розтопіть лід звичайною гарячою водою, але не окропом (можуть тріснути елементи гальмівної системи). Через 20-30 секунд рушайте з місця. Рух починайте відразу, поки вода знову не замерзла.
В якості альтернативи воді використовуйте насичений сольовий розчин. Такий захід дозволить вивільнити ручник і запобіжить утворенню нової льодової кірки.

Застосовуйте спеціальні розчини. Відмінно підійдуть засоби, що застосовуються для усунення обмерзання замкових механізмів і стекол. Як варіант, використовуйте етиловий спирт або звичайну горілку (володіють схожими з технічними рідинами незамерзаючими властивостями).

Для усунення сильного обмерзання за допомогою підручних хімічних засобів, можливо, буде потрібно зняти задні колеса.

Використовуйте тепло вихлопних газів. Візьміть шланг, довжина якого дозволить направити гарячий потік з вихлопної труби на обмерзлі гальмівні колодки. Спосіб дієвий, але для отримання результату потрібно багато часу.
Видаліть лід з дисків за допомогою гумового (дерев’яного) молотка або іншого аналогічного підручного засобу. Зніміть задні колеса. Гальмівні механізми обстукайте молотком.
Досить часто обмерзає тросик ручного гальма. Існує два дієвих варіанти вирішення проблеми. Трос можна спробувати нагріти за допомогою підручних засобів або залити розморожувальний засіб в його сорочку.

Увага! Не використовуйте для відігрівання гальм відкритий вогонь, саморобні смолоскипи і паяльні лампи. Це може привести до руйнування гумотехнічних виробів.

Під час руху намагайтеся зменшити попадання води. Якщо об’їхати калюжу неможливо, знизьте швидкість. При підготовці автомобіля до зими не залишайте без уваги гальмівну систему. Гарненько її обслужіть, змастіть всі елементи. Цей захід дозволить не тільки запобігти заледеніння, але і захистить деталі від корозії, продовжить термін їх експлуатації. Пам’ятайте, працездатність гальм – гарантія безпеки всієї вашої сім’ї.

Вам доводилося усувати проблему замерзання ручного гальма? Поділіться досвідом з нашими читачами в коментарях. Ваші знання будуть дуже корисні.

Фото/відео з мережі.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

One Comment on “Що робити якщо ручне гальмо замерзло?”

  1. “Що робити якщо ручний ТОРМОЗ замерз?

    Редакторові спочатку слід позбутися москальського “тормозу” в своїй голові !!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.