Японці запропонували робити автомобілі з дерева

Виробництво кілограма цього матеріалу коштує близько дев’яти доларів.

В Японії працюють над новим матеріалом на основі дерева, з якого можна було б робити автомобілі. Як повідомляє Reuters, він стане набагато легшим і міцним альтернативом металу.

Дослідники працюють над нановолокнами целюлози з впровадженням пластика. Щоб виготовити такий матеріал, необхідно розбити волокна деревної целюлози на частинки розміром кілька сотих часток мікрометра (це 0,001 міліметра).

Згідно вченим, новий матеріал в п’ять разів легше металу і в п’ять разів міцніше. Відзначається, що вкрай низька вага робить його особливо вигідним в застосуванні для електромобілів, де підвищена маса залишається однією з головних проблем. Як наслідок, в легші електрокари можна встановлювати меншу кількість дорогих батарей.

На сьогоднішній день виробництво кілограма цього матеріалу коштує близько дев’яти доларів. На думку розробників, до 2030 року ціну вдасться знизити вдвічі. При цьому зараз кілограм металу або алюмінієвих сплавів обходиться приблизно в два долари. Разом з тим, згідно з різними прогнозами, до 2025 року ціна виробництва карбонових елементів впаде до десяти доларів.

Фото з мережі.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.