Власників нерозмитнених машин лякають потенційні штрафи

Останнім часом в Україні не вщухає тема литовських номерів.

Власників нерозмитнених машин лякають потенційні штрафи і судові розгляди. Наскільки виправдані їхні побоювання і що чекає водіїв авто на литовських номерах, розповів Максим Лавринович.

Коментар керуючого партнера юридичної фірми «Лавринович і Партнери» Голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна раніше заявила, що найближчим часом буде розроблений законопроект, згідно з яким вартість розмитнення складе 1-1,4 тис. євро. Але наскільки якісно цей проект буде реалізований, до сих пір незрозуміло.

Тим часом почастішали випадки накладення великих штрафів за використання нерозмитнених автомобілів. Так, у справі з автомобілем Cadillac одеська митниця наклала штраф в розмірі 3,6 млн грн. У справі Mercedes – Benz E320 – 1,6 млн.грн. Такі міри покарання можна вважати справедливими, адже ухилення від сплати платежів завдають шкоди бюджету. Плюс – в разі ДТП визначити власника авто на литовських номерах дуже проблематично.

Але, зобов’язуючи виплачувати такі штрафи, держава повинна дотримуватися принципу рівноправності і неупередженості. Не можна штрафувати на мільйони одного водія, коли поруч їздять ще тисячі оштрафованих власників авто, ввезених аналогічно.

Я б рекомендував власникам авто на литовських (польських, словацьких і т.д.) номерах бути обережними. Розібратися, хто має якісь повноваження, і дочекатися нового законопроекту, який надасть українцям можливість розмитнити свій автомобіль за доступною ціною і при сприятливих умовах. Поки такі умови не створені, на жаль, виходи тільки два: розмитнити автомобіль за шалені гроші або продати його.

Фото з мережі.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

One Comment on “Власників нерозмитнених машин лякають потенційні штрафи”

  1. Купил авто (Alfa Romeo Crosswagon) в Швейцарии за 3000 евро. Приграл в Литву, растаможил за 444 евро, а это 2007 год и евро4, прошел тех.осмотр+оформил все это за копейки. Почему в Европе это возможно, в Украине нормы выше европейских?????
    Предлагаю всем еврономерам изготовить наклейку на стекло по уплате налога за использования дорог, которых нет, но возможно будут за эти деньги. И при продаже наклейки+книжка оплат оформить владельца авто. Чтобы были данные водителя. Стоимость до 6 мес -50 евро, 1 год -100 евро. Пример цевилки. И не нужно расстамаживать, проблема страны где стоит на регистрации авто. Зачем Украине чужие проблемы и тем кто водит авто искать на ком она зарегистрирована. А милиция при оформлении наклейки+документ оплат пусть проверяет по базам угона и др.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.