Южаніна запропонувала рішення щодо єврономерів

Южаніна запропонувала скористатися досвідом Молдови, яка застосувала понижуючий коефіцієнт до ставок акцизного податку та всіх інших податків, встановлених у країні.

Питання зниження мита і податків на імпорт автомобілів з-за кордону повинен прийматися з урахуванням економічного обґрунтування. Так вважає голова податкового комітету Верховної Ради Ніна Южаніна, про що вона розповіла в інтерв’ю виданню Новий Час.

“Всі мита та податки в Україні мали і мають на те економічне обґрунтування. Ми повинні зрозуміти і отримати від Міністерства економіки висновки щодо того, яке економічне майбутнє у нашої автомобілебудівної галузі “, – сказала вона. За словами депутата, комітет повинен отримати від Асоціації міст, від інших міністерств, пов’язаних з розрахунками, дані щодо пропускної спроможності українських доріг: “той обсяг,” який витримають наші дороги “.

Южініна каже, що такі розрахунки робляться в усіх європейських країнах. І вже виходячи з таких розрахунків влада встановлюють обмеження. Вона заявляє, що в Україні щодо таких автомобілів додаткових обмежень немає. “Ми повинні дотримуватися абсолютно всіх європейських і міжнародних зобов’язань, які ми взяли на себе. У нас точно повинні бути і транзит, і тимчасове ввезення. Але, звичайно, з обмеженням для тих осіб, які можуть користуватися таким автомобілями. Тобто митний режим тимчасового ввезення надається нерезиденту, в’їжджає в Україну не більше, ніж на рік. Передача в управління автомобіля громадянину України апріорі неможлива. Такі ж обмежувальні заходи встановлені зараз і в Молдові, і в Білорусі. Поліція має право зупиняти такий автомобіль і може транспортувати його до кордону України. Саме тому, що він буде порушувати митні правила “, – заявила нардеп.

На вік потрібно звертати особливу увагу, підкреслила вона.

“Нам часто наводять дані спираючись на досвід країн Євросоюзу, мовляв, там існують нульові ставки на акциз, відсутні будь-які податки при ввезенні автомобілів. Але ми знаємо про те, який високий екологічний податок там існує для автомобілів, які доходять до певного віку “, – заявила глава парламентського комітету. Южаніна закликала шукати компроміс. “Я впевнена, треба шукати своє рішення для України і воно повинно бути точно не таким, як хотілося б одній стороні. Воно повинно бути точно компромісним “, – сказала вона.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.