Навіщо заправляти кондиціонер авто?

Дорогі друзі, прийшла весна, а значить настала пора готувати автомобіль весняно – літнього сезону. Сьогодні ми хотіли б торкнутися теми заправки кондиціонера. Що це? Навіщо це потрібно? Як це відбувається?. На ці та інші питання ми постараємося відповісти нижче.

Всім відомо, що автовиробники рекомендують заправляти кондиціонер автомобіля щорічно. Деякі люди вважають, що це – чергова непотрібна витрата грошей. Однак насправді цю процедуру все-таки потрібно виконувати, причому обов’язково.

Коли і навіщо потрібно здійснювати заправку кондиціонера?

Кондиціонер автомобіля постійно піддається дії наступних факторів:

  • випаровування різних рідин в процесі функціонування двигуна авто;
  • постійна вібрація;
  • регулярні температурні коливання.

Ці фактори дуже негативно впливають на стан самого автомобільного кондиціонера, а також різних його сполук. Варто відзначити, що в машині використовуються різьбові з’єднання кондиціонера, тому з плином часу якості ущільнювачів знижуються, через що відбувається витік всім відомого фреону.

Не варто думати, що заправка кондиціонера авто повинна здійснюватися в конкретний день, проте не рекомендуємо відтягувати в цій справі. Багато фахівців говорять, що заправляти автокондиціонер потрібно навіть в тому випадку, якщо на перший погляд неполадок в його роботі немає.

Якщо ви купили автомобіль в салоні, заправка кондиціонера повинна проводитися через кожні 2-3 роки. Якщо вашій машині вже близько 7-10 років, заправка автокондиціонера знадобиться щорічно. Деякі автолюбителі здійснюють установку кондиціонера своїми руками, тому в таких випадках вважати час до заправки пристрою необхідно з урахуванням моментів установки.

Ще раз хочемо підкреслити, що це відноситься до кондиціонерів, які працюють нормально. Однак нерідко зустрічаються несправності в роботі пристрою, які призводять до витоку фреону. У таких ситуаціях проводиться ремонт і подальша заправка кондиціонера авто.

Поширені несправності кондиціонера авто

Найбільш часто зустрічаються такі несправності автокондиціонерів:

  • пошкодження ущільнювальних деталей і зниження їх якостей;
  • корозія трубопроводів і радіатора кондиціонера. Унаслідок постійного впливу негативних зовнішніх чинників, елементи з металу ламаються, через що виникає витік холодоагенту.

Пошкодження гумових елементів, зниження еластичності сальників, що є причиною розгерметизації системи кондиціонування повітря в машині.

З цієї причини, перш ніж почати заправку кондиціонера авто, проводиться його діагностика. Далеко не найкращим вибором стане заправка кондиціонер своїми руками. Як правило, такий підхід має сумні наслідки.

Устаткування для заправки кондиціонерів автомобілів використовується лише на відповідних СТО, наприклад http://sto.ms/autoconditioners-services. У разі необхідності професіонали зможуть замінити або відремонтувати ті елементи системи, які вже непридатні. А ось в домашніх умовах зробити це практично нереально.

Заправка кондиціонера авто – порядок виконання процедури

У більшості випадків заправка кондиціонерів автомобілів на спеціальному обладнанні практично не вимагає втручання з боку людини. Перш ніж віддати свою машину майстру, радимо запитати у нього, яке буде обладнання використовуватися для витягання фреону з системи, і чи будуть його в подальшому застосовувати в кондиціонері. Так ви зможете заощадити чимало коштів. Один з етапів обслуговування кондиціонера – це антибактеріальна очистка, яку бажано виконувати регулярно.

Заправка автокондиціонера виконується в наступному порядку:

  • Із системи витягується старий холодоагент.
  • В системі створюється вакуум, що необхідно для її перевірки на наявність витоків. Потім з системи видаляють повітря, вологу, а також різні домішки.
  • У систему кондиціонування повітря авто вводять необхідні добавки, а також спеціальне масло, яке під час використання зникає, як і фреон.
  • Заправка контуру кондиціонування, а також тестування тиску системи.

Під час виконання заправки кондиціонера необхідно використовувати ту кількість масла і фреону, яку радить застосовувати компанія-виробник машини. Тепер ви знаєте основні моменти, пов’язані із заправкою і обслуговуванням кондиціонера автомобіля.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.