Півтора мільйона штрафу за їзду на нерозмитненому автомобілі

За порушення митних правил про притягнення до відповідальності за статтею 485 Митного кодексу України (Дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів або зменшення їх розміру, а також інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів) в ході конкретного судового слухання призначено штраф у розмірі 1 254 561,90 грн. При цьому судами і першої, і другої інстанцій. Що пішло не так?

Заявник звернувся з позовом до суду з проханням оскаржити постанову Запорізької митниці УКРІНФОРМ. Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом слідом за райсудом було встановлено, що позивач ввіз на митну територію України автомобіль в режимі «транзит» з метою «особистого користування». Відповідно, їм не були сплачені митні платежі при ввезенні транспортного засобу.

Таким чином, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд залишив в силі рішення Жовтневого районного суду Запоріжжя від 30 березня 2018 року, яким відмовлено в задоволенні позову заявника до Запорізької митниці УКРІНФОРМ.

Зрозуміло, заявник зобов’язаний був вивезти транспортний засіб за межі митної території України у встановлений термін, чого не сталося. Доводи про те, що хвороба і несправний стан транспортного засобу завадили його вивезти, судом не прийняті, так як описані обставини зафіксовані після закінчення встановленого терміну. Також відхилені доводи про закінчення терміну притягнення до відповідальності – порушення є триваючим, оскільки автомобіль на момент винесення постанови перебував і експлуатувався на території України.

Суд визнав порушення позивачем режиму ввезення транспортного засобу на територію України і відмовив в задоволенні позову, внаслідок чого штраф в розмірі 1 254 561,90 повинен бути сплачений в державну казну.

Фото з мережі.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

4 Comments on “Півтора мільйона штрафу за їзду на нерозмитненому автомобілі”

  1. Гандони.. що ж тут ще скажеш. Авакова син – ні ні, невинен. Горіти в пеклі таким суддям, і тим, хто іх до такого спонукає.

  2. Только, если бороться за свои права, мы сможем создать для себя страну, комфортную для жизни. Просто так нам это не дают.
    Я это к тому, что купить в другом государстве автомобиль, холодильник, телевизор или ещё что, ты , я , мы ИМЕЕМ ПРАВО. При этом никаким паразитам ничего не должны. Просто ?
    А если в Украине не хватает бюджета, то пусть правительство расконсервирует залежи природных ископаемых, угля, титановых руд, газа, нефти. Стройте заводы и производите то, что кому-то в мире надо. В этом будет прибыль.
    А я имею полное право пойти в Литве на авторынок и купить себе автомобиль по честной цене. Кто против – идите…….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.