Для перекупників авто настали важкі часи

Зміни до Правил державної реєстрації автомобілів, зокрема, скасування операції «зняття з обліку транспортного засобу», – змусило захвилюватися «перекупів».

Раніше схема викупу автомобілів перекупниками виглядала наступним чином: підшукавши відповідний автомобіль, «перекупка» просив продавця зняти його з обліку і виписати на нього генеральну довіреність. Коли «перекупка» знаходив уже нового покупця, він на підставі довіреності продавав йому автомобіль, тим самим залишаючись в «тіні» і не сплачуючи податок з цієї угоди.

Тепер операція «зняття з обліку» скасована (крім виняткових випадків), а замість неї автомобіль відразу переоформляється на нового власника. Тобто, «перекупам» тепер або доведеться оформляти автомобіль на себе, а при продажу його сплачувати податок (при другій або більше угоди за рік), або переконувати продавця продати йому автомобіль за дорученням.

На другий шлях, особливо після введення фотофіксації порушень ПДР, погодяться далеко не всі. Крім того, «перекупи» почнуть нести набагато більші ризики, якщо продавець раптом виявиться несумлінним і завтра скасує доручення.

Словом, перекупникам тепер або доведеться працювати на тих же умовах, як і майданчики або автосалони, які здійснюють трейд-ін автомобілів.

Однак говорити про повну ліквідацію тіньових «перекупок» поки говорити передчасно. Але бізнес-модель приватного викупу явно зазнає змін.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.