У Раді розглянуть законопроект, що «зажене водіїв у кут»

Якщо Верховна Рада прийме законопроект № 7286, який зобов’яже водія на вимогу патрульного заглушати автомобіль, залишати транспортний засіб і передавати копу в руки права, це не принесе ніяких позитивних змін, а лише створить більше конфліктних ситуацій на дорозі.

Про це розповів Автоюрист Вадим Володарський.

На думку експерта, законопроект, який вже подано на розгляд парламенту, багато в чому обмежить водіїв і, швидше за все, розв’яже руки деяким поліцейським, які не завжди ведуть себе професійно.

«По-перше, звучить теза, що водій повинен на вимогу поліцейського заглушити двигун і витягти ключ із замка запалювання. Начебто, розумно звучить, але насправді це призведе до того, що відключиться відеореєстратор, і водій просто не зможе фіксувати ті можливі протиправні дії співробітника поліції, які можуть бути. Як ми знаємо, більшість реєстраторів відключаються при відключенні харчування. По-друге, якщо розглядати вимогу вийти з автомобіля, то тут водій може виявитися заручником копа, який може навмисно тримати його на дощі або на морозі «, – вважає Володарський.

Правозахисник виступив і проти того, щоб водій передавав документи в руки співробітників поліції. Адвокат згадує, як співробітники ДАІ забирали у водіїв права, а потім шантажували їх і вимагали хабарі.

«У нас здавна склалося так, що, якщо документи опинялися в руках у співробітника ДАІ, це призводило до того, що водій від нього залежав. Бували випадки, коли ці документи брали і говорили, що ви мені нічого не передавали. Є ризик, що і зараз подібні ситуації будуть повторюватися. Співробітники поліції можуть знайти підстави, щоб не віддавати права власникам. У нас мають місце бути випадки неправомірної поведінки поліцейських, і це буде представляти для водіїв серйозну проблему «, – продовжує Автоюрист.

Якщо розглядати цей законопроект з точки зору безпеки поліцейських, то експерт також не впевнений, що завдяки таким нововведенням вона буде їм гарантуватися.

«Відносно тези« руки на кермі »… Ми всі повинні розуміти, що, якщо людина скоїла щось незаконне і захоче втекти, він все одно спробує це зробити. І ці норми не будуть мати для нього ніякого значення », – доповнює експерт.

За його словами, цей законопроект зажене в кут лише законослухняних водіїв, які виявляться в більш невигідному становищі. Як вважає Володарський, не варто копіювати США, а враховувати українські реалії, а також загальні тенденції в інших країнах.

«У нас не так, як в США. У нас не стільки зброї, щоб змушувати тримати людей руки на кермі. На мою думку, це призведе лише до конфліктів на дорозі і може спровокувати неправомірну поведінку копів. Також у нас у багатьох людей, так би мовити, нерви не в кращому стані. І, якщо брати досвід інших країн, то, наприклад, в Естонії документи на руках у водіїв – це архаїзм. Поліцейські перевіряють наявність документів за допомогою електронної системи «, ​​- говорить Автоюрист.

Але, незважаючи на всі ці мінуси, правозахисник схиляється до того, що цей абсолютно непотрібний, на його думку, законопроект можуть прийняти.

«Поки сказати складно. Але шанси є «, – підсумовує Володарський.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.