Євробляхи преміум-класу: скільки в Україні «мажорних» євроблях

Є думка, що в Україні привозять виключно дешеві і старі авто «на застібках». Але на наших дорогах можна зустріти машини, які розвінчують цей міф

Ми скористаємося даними з бази оголошень про продаж нерозмитнених легкових авто і масштабують цю інформацію на парк «Єврономер», розмір якого хоч приблизно, але відомий.

Загальна кількість оголошень з нерозмитненими (але на ходу і наявними в Україні) легковиками – 32 540. З них 730 одиниць мають рік випуску від 2010 і більше пізній. У відсотках частка «прохідних» авто становить 2,24%. А ще варто додати, що в багатьох оголошеннях про продаж таких машин є примітка «під розмитнення».

Наступним кроком переносимо ці значення на парк автомобілів, який експлуатується в Україні – «евроблях» в ньому зараз близько півмільйона. Існують і інші думки, але ми будемо відштовхуватися від даних за минулий рік, скоригованих на коефіцієнт зростання кількості нерозмитнених авто. Отже, якщо і серед парку «евроблях» частка «прохідних» автомобілів становить 2,2%, то загальна їх кількість – близько 11 тисяч. Можна сказати, негусто.

Зараз ми обмежимо коло пошуку приблизно 20 брендами, серед яких Mercedes, BMW, Porsche, Lexus і подібні, що випускають авто преміум-сегмента, ми отримали результат в 225 автомобілів. Їх частка від загальної кількості «евроблях» в оголошеннях – 0,69%. Якщо це значення перенести на розмір парку нерозмитнених авто, отримаємо кількість в 3450 «мажорних блях» на дорогах.

Серед «евроблях» дійсно є машини преміум-класу, однак на тлі загального парку їх кількість мізерна.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.