16 причин для евакуації авто: що потрібно знати про нові правила паркування

27 вересня в Україні набули чинності нові правила паркування автомобілів, визначені законом №2262.

Новий закон робить обов’язковою фото- і відеофіксацію порушень правил паркування, вводить посаду інспектора з паркування та чітко визначає порушення, за які можуть евакуювати авто.

Аби притягнути до відповідальності водіїв за новим законом, в Україні має запрацювати реєстр адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху, який буде вести МВС.

За попередніми даними, реєстр повинен запрацювати на початку 2019 року. До цього інспектори з паркування можуть виписувати лише штрафи за неоплату паркування та лише у присутності водіїв.

Також в Україні не до кінця визначені норми фото- і відеофіксації, без яких неможлива евакуація авто. У Верховній Раді пропонують, щоб поліцейські та інспектори фіксували правопорушення на спеціальний атестований пристрій та захищений канал зв’язку, а не на звичайні планшети і смартфони. Це також відтерміновує початок дії нових правил.

Реалізувати ці пункти закону раніше не могли, адже лише після того, як документ набере чинності, держава може використовувати бюджетні кошти на його реалізацію.

The Village Україна розповідає про найважливіші зміни в правилах паркування авто.

Штрафи

Покарання за неправильне паркування призначатимуть, коли авто перебуває понад 10 хвилин на парковці, а водій її не оплатив. Квитанцію про штраф надсилатимуть рекомендованим листом (якщо порушення було зафіксовано автоматично) або залишатимуть на лобовому склі.

Штрафи може виписувати інспектор з паркування, якого призначатиме місцева влада. Про свої дії інспектори мають інформувати поліцію. Наприклад, про час та місце затримання транспортного засобу.

Штраф тепер прив’язуватимуть не до неоподатковуваного мінімуму, а до тарифів паркінгу. Він дорівнює 20-кратній вартості години паркування на майданчику, де перебувало авто у момент порушення.

Паркування машин у місцях для людей з інвалідністю передбачає штраф у 30-кратному розмірі вартості парковки.

Інспектор з паркування не може приймати готівкою оплату штрафу на місці порушення або брати плату за паркування. Якщо він візьме гроші від водія – йому загрожує штраф від 850 гривень.

Постанову про накладення штрафу можуть виносити без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Тож тепер правоохоронці не будуть зобов’язані чекати водія.

Також новий закон впроваджує 50-відсоткову знижку на оплату штрафу за умови, якщо водій оплатить його протягом 10-ти банківських днів після порушення. Якщо авто зареєстровано за межами України, то штраф оплачує особа, яка ввезла цей транспортний засіб на територію країни.

16 причин для евакуації авто

Співробітники Нацполіції або інспектор з паркування можуть евакуювати машину, якщо вона перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху. Новий закон чітко визначає, за яких умов це може статись.

Автомобіль евакуюють, якщо його розташували:

• на проїжджій частині у другій чи третій смузі;

• на залізничних переїздах;

• на трамвайних коліях;

• на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, у тунелях;

• на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків, крім випадків зупинки для надання переваги в русі;

• на перехрестях та ближче 10 метрів від краю перехрещуваної проїжджої частини за відсутності на ній пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки проти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга;

• на проїжджій частині, де відстань між суцільною лінією розмітки чи протилежним краєм проїжджої частини і транспортним засобом, що зупинився, менше ніж 3 метри;

• ближче 30 метрів від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а за їх відсутності – ближче 30 метрів від дорожнього знака такої зупинки з обох боків;

• ближче 10 метрів від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання;

• у місцях, де буде неможливим зустрічний роз’їзд або об’їзд транспортного засобу, що зупинився;

• ближче 10 метрів від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду;

• якщо своїм розташуванням авто робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів;

• на виділеній смузі для руху громадського транспорту;

• на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;

• перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту в разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;

• порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

Також ситуацію, яка стала причиною евакуації, мають зняти на камеру та занести до протоколу: це доказ правопорушення. Інформацію про евакуацію авто надсилатимуть на мобільний номер і на електронну пошту людей, за якими зареєстровані транспортні засоби, але після початку роботи реєстру адміністративних правопорушень.

Оплата евакуації становить 720 гривень для авто до 2 тонн. Додатково також сплачується стоянка евакуйованої автівки – 144 гривні на добу в перший тиждень та 24 гривні на добу, починаючи з восьмої доби.

Якщо водій з’являється на місці порушення та може забрати авто, евакуацію проводити не будуть.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

One Comment on “16 причин для евакуації авто: що потрібно знати про нові правила паркування”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.