У яких випадках використання авто на єврономерах не є порушенням

Верховний суд роз’яснив, в яких випадках транспортні засоби з іноземною реєстрацією, ввезені у режимі “транзит”, можуть законно перебувати в Україні, а також коли їх використання не є адміністративним правопорушенням. Про це – у статті НВ.

Авто на єврономерах для тривалого користування

У справі громадянина Михайла Козинця проти митниці Верховний Суд скасував постанову, якою позивача визнано винним та накладено штраф у 8,5 тис. грн за користування нерозмитненим авто на єврономерах. Позивач не порушив 469 статтю Митного кодексу, йдеться у рішенні суду.

Більше двох років тому позивач ввіз в Україну автомобіль з Естонії, який там був не знятий з реєстрації. Під час судових засідань чоловік визнав, що ввіз машину для тривалого користування, а режим “транзит” вказав, щоб уникнути необхідності розмитнення.

Режим транзиту машини

В Державній фіскальній службі погоджуються з рішенням суду, повідомила заступниця начальника управління відділу провадження у справах про порушення митних правил Державної фіскальної служби Анна Галочка.

За її словами, це не означає, що особи, які користуються автомобілем, ввезеним в режимі транзиту, звільняються від відповідальності. Адже це все ще не відповідає Митному кодексу. Судова практика за 485 статтею Митного кодексу відома загалу і не раз застосовувалась, а порушники визнавались винними, додала Анна Галочка.

Статтю, за якою Державна фіскальна служба хотіла оштрафувати користувача автомобіля на єврономерах, не можна застосувати у справі з режимом “транзит”, пояснив адвокат Вадим Володарський. Ця стаття поширюється на інші митні режими. Водночас зараз митні органи намагаються застосовувати до автомобілей на єврономерах статтю Митного кодексу, яка передбачає значно більші штрафи.

Часові обмеження перебування в Україні

З митними органами у користувачів авто на іноземній реєстрації триває чимало спорів щодо різних статей Митного кодексу, розповів співзасновник організації Автоєвросила Олександр Чернявський.

Режим транзиту передбачає часові обмеження перебування автомобіля на території України. Визначено і відповідальність за порушення. Ці норми Верховний Суд не скасував.

Суд, імовірно, вважав, що матеріалів справи достатньо для винесення рішення, тому не врахував слова позивача, сказав адвокат, керівний партнер юридичної фірми Можаєв та партнери Михайло Можаєв. Він зазначив, що суд базує рішення на доказах.

Пункт митного контролю

Українське законодавство не забороняє користуватися автомобілем іноземної реєстрації, який ввезли у режимі транзит і не вивезли у встановлений термін, зазначив юрист.

До того ж, штраф за перевищення строку перебування можуть накласти лише тоді, коли авто виїжджає з території України. А зафіксувати це можна виключно на пунктах митного контролю.

Без розмитнення в Україну ввозят автомобілі у режимі “тимчасового ввезення” або “транзиту”. За даними Державної фіскальної служби, в Україну в режимі тимчасового ввезення потрапили більш ніж 2,5 млн автомобілів. У режимі “транзит” фактично з порушенням термінів в Україні перебувають більше 100 тис. автомобілів. В режимі “тимчасового ввезення” із порушенням термінів – більше 200 тис.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.