Вигідне розмитнення авто в 2018

Ввезення автомобілів з-за кордону – актуальна тема для багатьох українських споживачів. Однак ця процедура завжди була пов’язана з певними складнощами.

Всі знають, що при ввезенні товару на територію іншої держави, необхідно пройти так зване митне очищення. Так уже склалося, що розмитнення викликає у багатьох досить негативні асоціації. І це викликано декількома причинами: перша – захмарні податкові ставки, друга – непрозорі принципи їх нарахування. Але 2018 приніс чудові новини для всіх тих, хто давно мріяв змінити стару машину на більш якісну іномарку за помірною ціною.

З початку цього року обов’язковий податок на растаможку авто в Україні істотно знизиться, що в цілому здешевить процедуру розмитнення автомобілів.

Пов’язано це з підписанням угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом. Згідно з цією угодою, в нашій країні встановлюється безмитний режим. Однак ставка буде знижуватися поступово, але після закінчення семи років вона досягне нуля.

Не можна не підкреслити, що нововведення цього року порушено далеко не весь імпортований транспорт. Будуть діяти певні обмеження:

  • можливість розмитнити автомобіль за зниженою ставкою торкнеться тільки автомобілів не старше 2010 року випуску;
  • ввезений автотранспорт повинен обов’язково відповідати екологічним стандартам Євро-5;
  • не можна ввозити ТЗ за зниженим тарифом з Росії або окупованих територій;
  • одна людина не зможе ввезти більше одного автомобіля протягом року. Його також не можна буде продати протягом 365 календарних днів, інакше вам доведеться відшкодувати державі акцизний збір за повною ставкою;
  • спеціальні ставки акцизу діють тільки до кінця 2018 року.

Якщо ви зважилися придбати нову європейську іномарку, ми рекомендуємо підготуватися і уважно вивчити чинне Законодавство. Дотримуйтесь всіх пунктів, тоді у вас не виникне проблем. І не забудьте після покупки перевірити куплену машину.

Ввезення електромобілів в 2018

Як ви могли помітити, українським споживачам дали безліч пільг для покупки електротранспорту. Верховна Рада України дійсно внесла відповідні зміни в Податковий кодекс.

Згідно з чинним законопроекту, електромобілі звільняються від ПДВ і акцизів на імпорт протягом поточного року.

Це рішення було пов’язане з тим, що світова спільнота відмовляється від автомобілів з системою ДВС, віддаючи перевагу екологічно чистому транспорту. Більш того, провідні країни світу планують повністю відмовитися від бензинових установок до 2020 року. Саме тому уряд всіляко заохочує жителів, які вирішили перейти на електрику. Робляться різні способи, які роблять таку покупку максимально вигідною.

В середньому, з урахуванням скасування податків на ввезення електромобілів, вартість покупки знизиться на 17%. Таким чином, якщо ви планували перейти на екологічний транспорт, 2018 рік – дуже вдалий для цього час.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.