Як вибрати мото акумулятор?

До розряду мотоциклетної техніки можна віднести безліч транспортних засобів. Мотоцикли, мопеди, скутери, снігоходи, причому, як для дорослих, так і для дітей. Тому існує необхідність забезпечення максимально безпечних умов експлуатації. Один з аспектів, на який слід звертати пильну увагу, це мото акумулятори, які застосовуються для забезпечення роботи електрообладнання.

Вимоги до АКБ для мототехніки

Неважливо, вибираєте ви акумулятор для дитячого електромобіля або цілком дорослого байка, що за посиланням https://shyp-shyna.com.ua/ru/catalogs/batteries/filter/type-moto/. До всіх цих пристроїв пред’являються однакові вимоги, обумовлені конструктивними та експлуатаційними особливостями техніки. Серед них варто виділити:

  • Невеликі розміри транспортного засобу визначають необхідність покупки малогабаритних АКБ. Маленькі акумулятори менше важать, займають мінімум простору, а застосування батарей зі стандартними автомобільними габаритами часто неможливо технічно.
  • Підвищена ймовірність перекидання під час руху змушує відмовитися від стандартних кислотно-свинцевих батарей. Герметичний акумулятор для мотоцикла з абсорбованим електролітом – оптимальний варіант, що знижує ймовірність отримання травми в аварійних ситуаціях. Цей же фактор обумовлює вимоги до міцності корпусу АКБ.
  • У більшості випадків мототехнікою управляє молодь, яка забуває про необхідність технічного обслуговування батареї. Тому найкращим вибором стане мотоциклетний акумулятор, який здатний витримувати глибокий розряд.
  • Всі транспортні засоби даного класу мають 6 або 12-вольтової електрообладнання. При цьому для забезпечення роботи цілком достатньо невеликої ємності батареї. Виняток становлять акумулятори для електромобіля, здатні при невеликих габаритах накопичувати значний заряд.

Існуючі види та їх переваги

Виходячи з цих вимог, ми підібрали модифікації АКБ на ШипШина, покупка яких буде доцільна:

AGM акумулятори для мотоциклів 12 В – герметичні необслуговувані батареї з абсорбованим електролітом. Як заповнювач межпластінного простору застосовують високопористі паперові або скловолоконні матеріали. Відрізняється здатністю працювати при 30% рівні заряду, витримує до 400 циклів. Такий акумулятор для мопеда або мотоцикла простоїть всю зиму і не втратить своєї ємності (всього 1-3% саморазряда в місяць). Найбільш доступні за ціною не обслуговуються АКБ, при правильному обслуговуванні протриматися до 10 років. До речі, варто купити такий акумулятор для снігохода, практика показала, що він відмінно витримує помірні негативні температури.

Гелеві акумулятори для квадроциклів та іншої мототехніки – нове покоління необслуговуваних свинцево-кислотних батарей, що відрізняється поліпшеними технічними характеристиками і підвищеною експлуатаційною безпекою. Конструкція не містить додаткових сепараторів, електроліт загущувальну до стану гелю завдяки силікатним добавкам. Навіть у разі порушення герметичності кислота не потрапить назовні. Ви без проблем підберете малогабаритний гелевий акумулятор для скутера або на мопед, а також для більш потужної мототехніки. Виробники пропонують модифікації маленьких батарей на 6 і на 12 вольт з різною ємністю.

Гелеві АКБ для скутерів і мопедів здатні прослужити до 12 років, що істотно перевищує ресурс самої техніки. Купити такий акумулятор коштує і тому, що це єдина модифікація батарей, здатна витримати до 200 циклів повного розряду. А в нормальному режимі (до 30% ємності) АКБ можна заряджати до 800 разів.

Одна з новинок – літій-іонний (Li-ion) мотоаккумулятор. Звичайно, поки що дороге задоволення. Але, якщо вам потрібна надійна батарея, яка не вимагає абсолютно ніякого обслуговування, тоді розгляньте можливість купити акумулятор для мотоцикла саме з цієї серії. Найбільша ємність на кілограм ваги, до 2000 циклів глибокого розряду, мінімальний саморозряд, вбудовані контролери заряду. І це не всі плюси, які відрізняють цей маленький акумулятор на 12 вольт. Найголовніше, сучасні батареї такого класу відрізняються підвищеною безпекою.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.