З 1 січня водіїв чекає нова перевірка

З 1 січня 2019 року працівники Держприкордонслужби безпосередньо в пунктах пропуску будуть перевіряти у водіїв наявність «Зеленої карти» і її справжність.

Прикордонники раніше перевіряли достовірність поліса візуально і лише в разі потреби, повідомляє автоблог.

«В останні роки стали помічати, що йде падіння по відношенню кореляції між проданими зеленими картами і кількістю автомобілів, які виїжджають. Вже призвичаїлися наші ділки, які на цьому спеціалізуються, щоб фальшиві карти були десь в наявності біля кордону», – кажуть митники.

Так, з січня 2019 року розпочнеться автоматизований режим перевірки полісів страхування «Зелена карта». У той же час в декількох регіональних пунктах пропуску вже проводиться така перевірка в тестовому режимі.

«Якщо в базі даних прикордонники не знаходять інформацію про поліс, то автомобіль не пропускають через кордон. Адже без такого поліса в’їзд до країн міжнародної системи страхування «Зелена карта» заборонений чинним законодавством», – пояснили в ДПСУ.

При цьому за підроблений поліс автомобілістам ще загрожує штраф в розмірі 850 гривень, арешт на строк до 6 місяців або обмеження волі на строк до 2 років. Крім того, згідно з чинним законодавством, за підробку документів передбачений штраф в розмірі 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 1190 гривень, арешт на строк від 6 місяців або обмеження волі на строк 3-5 років або позбавлення волі на строк до 5 років.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.