Стало відомо як оскаржити рішення митниці про коригування вартості авто

У більшості випадків митниця встановлює «свою» вартість ввезеного автомобіля. Ця вартість буває удвічі, а то і утричі вищою за фактичну вартість, вказану у документах на придбання автомобіля за кордоном. При цьому, така вартість митниці може бути значно вищою не тільки від вказаної у цих документах, а й від середньо ринкової вартості у каталогах. Про це повідомивДорожній Адвокат на своїй сторінці у ФБ, пише ТМ.

Таке рішення митницею може бути прийнято ЛИШЕ за наявності обґрунтованих підстав вважати, що декларантом заявлено недостовірні відомості про митну вартість товарів чи якщо така вартість визначена не вірно. Проте митниця не завжди дотримується цих вимог.

Якщо ви вважаєте «вартість митниці» необґрунтованою, то це не означає, що Ви зобов’язані одразу сплачувати митні платежі у розмірах, розрахованих митницею. Ви може оскаржити таке рішення про збільшення вартості до митного органу вищого рівня або до суду. Скарга (позовна заява) повинна бути належним чином аргументованою.

Водночас, оскарження до митного органу, як правило, не є ефективним, оскільки такі скарги у більшості випадків митницею залишаються без задоволення. Більш ефективний засіб відстоювання своєї правоти в суді. РІШЕННЯ ЗА ТАКИМИ ПОЗОВАМИ, ЯК ПРАВИЛО, ВИНОСЯТЬСЯ НА КОРИСТЬ ГРОМАДЯН.

Для звернення до суду Вам потрібно отримати на митниці Рішення про коригування митної вартості та картку відмови у митному оформленні.

Якщо суд прийме рішення про скасування визначеної митної вартості, митниця зобов’язана буде повернути вам зайво сплачені платежі. Крім цього, якщо судом буде визнано рішення митниці неправомірним, Ви також можете вимагати притягнення винних осіб до відповідальності.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.