Як правильно здавати аналіз сечі

Перед здачею аналізу доцільно проконсультуватися з лікарем, який виписує напрямок, який докладно пояснить, як правильно здавати аналіз сечі, як передає сінево приватна лабораторія в Кривому Розі

Щоб аналіз сечі показав достовірний результат, матеріал повинен бути зібраний з дотриманням всіх правил.

Щоб отримати найбільш достовірний результат аналізу, слід дотримуватися правил підготовки і збору матеріалу, а також доставки його в лабораторію.

При неправильній підготовці та здачі сечі результати аналізу спотворюються, що обумовлює необхідність повторного дослідження, а в деяких випадках може привести до діагностичних помилок.

Правила підготовки до аналізу

Небажано (допускається при наявності гострої необхідності) здавати сечу на аналіз:

  • протягом тижня після проведення цистоскопії або уретроскопии;
  • під час гострих респіраторних чи інших захворювань, що супроводжуються підвищенням температури;
  • під час менструації.

При необхідності здачі сечі на аналіз жінкам під час місячних рекомендується користуватися гігієнічним тампоном, щоб уникнути попадання в який збирається матеріал менструальних виділень. Якщо немає гігієнічного тампона, його можна зробити з вати або марлі.

За добу до дослідження слід:

  • утриматися від сексуальних контактів;
  • уникати надмірних фізичних і психоемоційних навантажень;
  • не вживати алкоголь;
  • не вживати мінеральну воду;
  • виключити з раціону фрукти і овочі, які можуть забарвлювати сечу (журавлина, буряк, морква);
  • не брати вітамінні препарати;
  • узгодити з лікуючим лікарем можливість прийому ліків або необхідність їх скасування.

Перед здачею аналізу не рекомендується вживати більше або менше рідини, ніж зазвичай і міняти харчові звички, за винятком обумовлених обмежень.

Збирати сечу для аналізу бажано в спеціальний контейнер, який можна придбати в аптеці.

Необходімо заздалегідь приготувати ємність для збору сечі. Бажано використовувати одноразові пластикові контейнери, спеціально для цього призначені. Їх можна придбати в аптеці, а в деяких лабораторіях вони видаються пацієнту під час запису на дослідження. За відсутності спеціального контейнера можна використовувати попередньо ретельно вимиту і простерилізовану скляну банку з щільною кришкою (побутові пластикові ємності для цієї мети не підходять).

Загальний аналіз сечі вагітним проводять регулярно аж до пологів, оскільки він дозволяє виявити розвиток різного виду патологій і своєчасно вжити необхідних заходів.

У різних лабораторіях умови підготовки і здачі матеріалу можуть відрізнятися, в тому числі слід враховувати, що ряд лабораторій не приймає матеріал для дослідження в будь-якій іншій ємності, крім спеціального контейнера, тому бажано поцікавитися заздалегідь про правила прийому сечі на аналіз в тій лабораторії, де буде здаватися аналіз.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.