Ціни на автогаз продовжують падати

На радість українським водіям ціни на заправках продовжують стрімко падати. Причому, як раніше прогнозували експерти, слідом за бензином і дизельним паливом став дешевшати і скраплений газ. За останні дні на багатьох заправках ціна бензину А-95 опустилася нижче за позначку в 29 грн. У п’ятницю, 15 лютого, середня по країні вартість літра бензину А-95 становила 29,08 грн, дизпалива – 27,83 грн, а зрідженого газу – 11,37 грн. Ажіотажне падіння цін на заправках як і раніше обумовлено зниженням котирувань нафти на світових біржах.

Як наслідок, дешевшає і вироблене з неї пальне, яке надходить в Україну. За останні два тижні, середня вартість дизпалива Європейському союзі знизилася на 9%, бензину – на 13%.

У четвер, 14 лютого , вартість бареля нафти Brent опустилася майже до 60 доларів. Хоча з ранку 15 лютого спостерігається незначний ріс ціни, до 62 доларів за барель. При цьому варто нагадати, що зовсім недавно ціна бареля нафти досягала 85 доларів, а деякі експерти прогнозували стрибок до 100 доларів.

«Це найбільше зниження вартості пального з 2014 року. І український ринок адекватно реагує на світові тенденції. Падіння цін традиційно почалося з оптового сегменту, а вже з 1 лютого вниз пішли і роздрібні ціни ».

«З початку місяця великі оператори опустили ціни на бензин на 1 грн за літр, середній же показник зниження по ринку склав 65 копійок. Дизельне паливо почало дешевшати трохи пізніше – з 5 лютого , і на даний момент роздрібна вартість цього виду пального скоротилася на 55 копійок за літр.

Що стосується поточної ситуації, то кінцевий споживач відчує суттєве зниження цін на паливо протягом 7-10 днів. Прогнозне падіння в роздрібній торгівлі – 1,5 гривні на літрі. Але, судячи з світовим трендам, ціна, ймовірно, просяде ще більше.

Якщо говорити про скраплений газ, то на даний момент середня ринкова ціна на нього вже майже досягає 11 грн за літр. Однак протягом найближчого тижня вона може знизитися до рівня 10 грн за літр, детальніше переходите по ссылке. Причина падіння роздрібної вартості газу аналогічна – з початку лютого оптова ціна імпортного пального обвалилася на третину “.

Нагадаємо, що, можливо, незабаром в Україні буде введено ліцензування діяльності з виробництва, зберігання, а також оптової та роздрібної торгівлі паливом. За таку норму парламент вже проголосував у першому читанні. За словами експертів, введення ліцензування операцій з паливом прибере з ринку всіх нелегалів і шахраїв. Крім того, підвищиться відповідальність постачальників за свої дії. А ще ліцензування АЗС позитивно позначиться на якості продаваного на них палива.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.