Яке моторне масло вибрати?

Яке масло краще залити на зиму в двигун
Яке масло краще залити на зиму в двигун

Чому якість моторного масла, має таке велике значення? Як правильно вибрати моторне масло для свого автомобіля? Де шукати інформацію? Яке масло для бензинового, а яке для дизельного двигуна? Яке купити моторне масло в Києві для автомобілів з сильно зношеними двигунами? Про це все у нашій статті, яку ми підготували разом з ad-oil.com.ua.

Масло несе цілий ряд функцій, які забезпечують правильну роботу приводу. Якість масла і його своєчасна заміна, впливає на довговічність працюючих елементів двигуна і його навісного обладнання (турбокомпресора, ланцюги ГРМ). Моторне масло зменшує тертя між працюючими елементами (перш за все, між поршнями і циліндрами), знижує опір, зменшує витрату палива, знижує рівень шуму працюючого двигуна, ущільнює камеру згоряння, охолоджує робочі елементи і відводить домішки, які захоплює масляний фільтр (його необхідно завжди змінювати разом з маслом). Масло має бути своєчасно поміняно, а для цього необхідно піклуватися про підтримку його оптимального рівня, що має вирішальне значення для ефективності і довговічності двигуна. Масло, це ще не все. Необхідна також правильна робота системи змащення. Ключову роль тут відіграє масляний насос, що підтримує необхідний тиск мастила.

З чого складається моторне масло? Чим масла відрізняються один від одного?

Основу складу моторного масла (в районі 80%), становить база. Десятки років в автомобільній промисловості застосовувалися мінеральні масла, в яких база випускалася з нафтових дистилятів. Потім прийшов час на напівсинтетичні масла, в яких база складається з суміші нафтових дистилятів і продуктів хімічного синтезу. Останніми продуктами, є синтетичні масла, в яких база, є в цілому результатом хімічного синтезу.

За межами бази, до 6% складу масла складають регулятори в’язкості. В’язкість-це параметр, який визначає поведінку масла при даній температурі (вона має мало спільного з щільністю), завдяки чому масло поводиться стабільно при низькій і високій температурі. Інші компоненти моторного масла – це присадки. Їх завданням є нейтралізація продуктів згоряння, захист елементів двигуна від корозії та зменшення утворення відкладень на стінках циліндра. Крім того, масла містять також компоненти, що запобігають їх спінювання.

Яке моторне масло вибрати? Рекомендації виробників автомобілів

Кожен виробник автомобіля, в інструкції автомобіля, визначає специфікацію моторного масла, а також пробіг, після якого слід його замінити. Це найважливіший критерій при виборі моторного масла. Деякі виробники автомобілів рекомендують використання масел певних виробників. Виробники також вказують, скільки масла необхідно для заміни.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.