Незаконне використання авто з іноземною реєстрацією: на що очікувати?

Відповідно до п. 1 розділу ІІ Закону України від 08.11.2018 року №2612-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України», з 24 травня 2019 року набирають чинності суттєві зміни щодо відповідальності громадян за незаконне використання транспортних засобів з іноземною реєстрацією на митній території України. Про це пише Адвокат права.

Так, вводиться відповідальність за передачу транспортного засобу особистого користування, тимчасово ввезеного на митну територію України чи поміщеного у митний режим «транзит», а також за використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні. Відповідно до ч. 4 ст. 469 Митного кодексу України, за такі дії передбачено штрафні санкції у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 тис. грн.).

Як зазначається, за перевищення строків доставки транспортних засобів особистого користування (ст. 95 Митного кодексу України), що перебувають під митним контролем, до органу доходів і зборів призначення або строків тимчасового ввезення транспортного засобу більше ніж на 30 діб або їх втрату, у тому числі розукомплектування транспортного засобу (статті 470 та 481 Митного кодексу України) передбачено санкції у вигляді штрафу у розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 тис. грн.) або конфіскація таких транспортних засобів.

Крім того, запроваджується автоматизований обмін інформацією між органами доходів і зборів, Держприкордонслужбою та органами Нацполіції з метою контролю за використанням на території України транспортних засобів особистого користування, тимчасово ввезених на митну територію України або поміщених у митний режим «транзит».

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.