510 гривень за непристебнутий пасок безпеки

6 березня у Верховній Раді зареєстрували законопроект №10131, яким пропонується підвищити штраф за ігнорування пасків безпеки вдесятеро – до 510 гривень. Законопроект ініціював Центр демократії та верховенства права в рамках Кампанії “За безпечні дороги” для зниження рівня смертності на дорогах України. Нагадаємо, у грудні 2018 року не вистачило голосів для ухвалення у другому читанні законопроекту про підвищення штрафу, проти не проголосував жоден із депутатів, а у першому читанні законопроект отримав потужну підтримку.

Safety first. Beautiful blonde caucasian lady fastening car seat belt.

Законопроект зареєстрували 20 народних депутатів, серед яких Антон Геращенко, Ірина Геращенко, Ганна Гопко, Ігор Діденко, Олексій Рябчин. Автори законопроекту розраховують на його ухвалення в цілому ще до завершення скликання парламенту.

Сьогодні штраф за ігнорування пасків безпеки в Україні становить 51 гривню, а рівень користування ними найнижчий серед країн Європи. Тоді як, наприклад, у Франції штраф становить 135 євро і, як наслідок, пристібається 99% водіїв та пасажирів. В Україні ж пристібаються лише 23% водіїв.

Наявність суттєвого штрафу, переконані ініціатори законопроекту, є одним із ключових інструментів зміни поведінки. Натомість мізерний штраф у 51 гривню дає українцям сигнал, що пристебнуті ремені не є важливими. Метою законопроекту є зміна поведінки, а саме формування стійкої звички пристібатись на будь-якому місці в авто.

Використання пасків безпеки зменшує ризик травм під час аварії. А за даними ВООЗ, у половині смертельних ДТП люди в авто могли б вижити, якби були пристебнуті.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, більшість громадян, а саме 66%, підтримують посилення відповідальності за ігнорування ременів безпеки, про що свідчать результати всеукраїнського опитування, проведеного дослідницькою компанією “Ipsos” в рамках проекту “Модернізація та підвищення безпеки дорожньої мережі в Україні” влітку 2016 року.

Повний перелік депутатів, які зареєстрували законопроект: Антон Геращенко, Іван Крулько, Ганна Гопко, Ірина Геращенко, Ігор Дідено, Олена Сотник, Анна Романова, Олексій Рябчин, Мустафа-Масі Найєм, Леонід Ємець, Світлана Заліщук, Остап Єднак, Ірина Суслова, Олександр Опанасенко, Марія Іонова, Ярослав Маркевич, Андрій Вадатурський, Олександр Черненко, Вікторія Войціцька, Григорій Шверк.

Лілія Дроздик

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.