Стало відомо, чому в Україні дoрoжчає зріджений газ

Водіям слід готуватися до підвищення автогазу на заправках до 12,00-12,50 грн/л вже в березні – пише аналітик консалтингової компанії UPECO Іван Кудінов на biz.liga.net.

Україна входить в десятку найбільших світових споживачів зрідженого газу в якості моторного палива. З 2017 року продажі пропан-бутану на українських заправках перевищили реалізацію бензину. Газобалонне обладнання в країні встановили вже приблизно 3 млн легкових автомобілів.

На відміну від бензинів і ДП, ринок зрідженого газу більш волатильний, що позначається на динаміці цін оптом і в роздріб.

Після зменшення котирувань на нафту з листопада 2018 року автогаз в українському опті і роздробі дешевшав аж до кінця лютого 2019 року. За цей період ціни на заправках впали майже на 6 грн/л. У лютому пропан-бутан продавався на заправках в 2,7 рази дешевше, ніж бензин А-95.

За даними консалтингової компанії UPECO, 21 лютого середня ціна на газ становила 10,35 грн/л або 36,5% від вартості бензину А-95, який продавали по 28,33 грн/л. Співвідношення в 36,5% було самим максимальним за чотири роки.

Відзначимо, що ціна на газ не повинна перевищувати 50% від вартості А-95. При такій пропорції зберігається рентабельність установки газобалонного обладнання для водіїв і дає перспективу розвитку ринку автогазу.

Причиною низьких цін на початку 2019 року стало сезонне споживання автогазу. Через знижений попиту на газ в зимовий період на ринку сформувався надлишок, який “тиснув” на ціни. “Мертвий сезон” підкріплювався і низькими імпортними котируваннями, за якими Україна закуповує пропан-бутан з Росії, Білорусі та Казахстану.

З кінця лютого ціни на зріджений газ в Україні зросли. У цей період слідом за нафтою спостерігалося підвищення імпортних котирувань, а також активізація закупівель в зв’язку з потеплінням і початком сезону активного споживання.

Через перенасичення ринку, в попередні місяці, оптові продавці перенесли вивантаження імпортного газу, від поставок якого український ринок залежить майже на 80% – це також вплинуло на попит і пропозицію в Україні.

У підсумку тільки з 1 по 6 березня середні ціни на пропан-бутан в опті виросли на 1,10 грн/л до 10,27 грн/л, в роздріб газ подорожчав поки тільки на 20 коп/л до 10,64 грн/л.

Виходячи з різниці між оптовими і роздрібними цінами в Україні в 1,5-2 грн/л, водіям слід готуватися до підвищення автогазу на заправках до 12,00-12,50 грн/л вже в березні. І навіть при такій вартості LPG буде привабливішою для автомобілістів, ніж бензин.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.