Стало відомо, що буде з цінами на бензин і дизель навесні

До кінця лютого заправники зможуть утримати ціни, але потім зростання неминуче, пише UBR.ua.

Тривалий період цінової стабільності на паливному ринку добігає кінця – незабаром заправники почнуть переписувати цінники і зовсім не в меншу сторону. Справа в тому, що в останні дні вартість палива на зовнішніх ринках різко зросла. І в найближчі тижні перші партії подорожчав пального виявляться на українських АЗС.

Як розповів експерт паливного ринку Леонід Косянчук, починаючи з 28 січня до сьогоднішнього дня вартість бензинів зросла на $ 77/тонна, а на дизель – на $ 62/тонна. Однак до сих пір це не позначилося на роздрібних цінах. Це пояснюється, по-перше, запасом нафтопродуктів в торгових мережах і плавним підвищенням зовнішніх цін. По-друге, оператори роздрібного ринку, маючи на сьогоднішній день достатню маржу, намагаються не поспішати переписувати цінники. Адже це призведе до зниження обсягів продажів, які і так традиційно в цей період перебувають на мінімумі. Не останню роль в стримуванні цінників грає і позитивна динаміка на валютному ринку України, каже експерт.

«Курс гривні по відношенню до долара з кінця січня зміцнився з 27,8 грн/$ до 27,2 грн/$. Ціноутворення в роздробі в основному залежить від двох чинників: ціни на зовнішньому ринку і курсу НБУ. Можна припустити, що якщо на зовнішньому ринку і в НБУ не відбудеться яких-небудь шокуючих подій, то принаймні до кінця лютого більшість операторів ціни піднімати не будуть», – помітив нам Косянчук.

Проте, каже експерт, аналіз попередніх років показує, що немає ніяких причин очікувати зниження цін на зовнішніх ринках, тим більше в період відновлення активності споживачів.

«Швидше за все, вже в березні можливе підвищення роздрібних цін до 1 грн/л, але відбуватися це буде поступово. А підвищення цін на скраплений газ відбудеться з деяким запізненням по відношенню до бензину, якщо, знову-таки, не втрутиться якийсь форс-мажор. У будь-якому випадку, його ціна не буде перевищувати 55% від ціни бензину», – резюмував Косянчук.

Втім, поки ціна скрапленого автогазу особливо радує українських автомобілістів. Причому дешевшає це паливо не тільки в українському роздробі, а й на зовнішньому ринку. За вказаний період його вартість знизилася на $ 18/тонна.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.