Рейтинг найдорожчої деревини в Україні та світі

Деревина має безліч застосувань. Її використовують для напільного покриття, виготовлення меблів, декору та інших оригінальних виробів. Якість матеріалу, з якого виробляється товар, відіграє важливу роль у його експлуатаційних характеристиках, саме тому для компаній важливо закуповувати гідну сировину. Найдорожча деревина та більш бюджетні пропозиції для вашого виробництва запропоновані на сайті Української універсальної біржі https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/yak-vidbuvaetsya-realizatsiya-areshtovanogo-majna-v-ukraini/

Критерії цінності порід

До показників цінних матеріалів можна віднести:

  • міцність;
  • місце вирощування;
  • унікальність текстури та малюнка;
  • вартість заготівлі та переробки.

Показник щільності дорогої деревини сягає понад 500 кг/кубометр.

Дорога деревина у світі

Сандалове дерево славиться не лише своїм чудовим поєднанням з деревом, але й ароматом. Зухвалий запах може зберігатися протягом кількох десятиліть, радуючи власників. Завдяки цій особливості сандал є єдиним у своєму роді. У косметичній та парфумерній промисловості він часто використовується як основний інгредієнт. Сандал дерево належить до міцної твердої сировини.

Пурпурне сердечне дерево – не менш цінний вид деревини. Вона має унікальність, яку неможливо знайти в інших лісах. Під особливістю сировини мається на увазі її здатність змінювати колір. Коли колоду обробляють, у тьмяній тіні здається, що нічого не відбувається. Однак варто почекати кілька хвилин, щоб деревина висохла, після починають проявлятися ділянки з незвичайним відтінком, ніби вони були забруднені глибокою баклажановою фарбою.

Ебенове дерево вважається найміцнішим у світі, тому з ним складно працювати. Але ця ж якість є його вагомою перевагою при експлуатації. Деревина має чудову форму і створює величезний ефект при правильному використанні у виробництві. Сировтну зручно використовувати при роботі з відносно невеликими предметами, такими як клавіші піаніно та киї для пулу.

Цінні сорти в Україні

Деревина дуба – найбільш популярна і затребувана цінна сировина у наших широтах. Це свого роду золота середина під час вибору породи дерева. Головними його перевагами є широка поширеність, довговічність, слабка схильність до гниття і міцність (700 кг/кубометр). Але й у дуба є недоліки: він досить пористий і може потріскатися під час сушіння. Зазвичай матеріал покривають прозорим лаком, що згодом темніє.

Якщо порівнювати деревину бука з дубом, то виявиться, що вона більш чутлива до зміни вологості повітря – може розтріскатися, розколотися. Це досить тендітна, хоча й тверда порода деревини. Характеризується однорідним, м’яким малюнком. Колір може змінюватися від світлого, сірого або червонувато-жовтого до більш червоного при спеціальній теплій обробці.

Деревина клена має практично білий колір, іноді з жовтуватим або червонуватим відтінком (згодом трохи жовтіє). Завдяки такій особливості ця цінна сировина використовується для внутрішнього оздоблення поміщень, щоб наголосити на контрастності з темними меблями.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.