Як самостійно почистити карбюратор

самостійне фарбування штампувальних дисківДоброго дня дорогі друзі і читачі мого блогу. У сьогоднішній статті ми розглянемо з вами питання стосується очищення карбюратора самостійно без допомоги професіоналів. Отже, тема сьогоднішньої статті: «Трохи про те, як самостійно почистити карбюратор«. Ну, що ж приступимо.

На сьогоднішній день існує достатня кількість моделей ще використовуваних автомобілів, які працюють на двигуні з карбюратором. Така система має ряд своїх плюсів і мінусів. Але точно відомо одне, що кожен власник автомобіля з карбюраторною системою стикається з моменту, коли йому доводиться здійснювати чистку такого пристрою. Деякі автолюбителі бояться залазити під капот свого сталевого коня. Вони обумовлюють це складністю вироблених маніпуляцій і ризиком скоєння певних порушень. Але якщо тільки реально задуматися над здійсненням процесу чистки, то ми зрозуміємо, що це не так складно, як виглядає на перший погляд. Якщо автолюбитель проявить бажання і вивчить всю необхідну інформацію, для здійснення чистки, то він зможе зробити це без особливих зусиль. Тоді постає питання, чи великий обсяг всієї необхідної інформації і складний він для сприйняття? Відповідаючи на поставлене запитання, я просто скажу, що знати потрібно не так багато, а при здійсненні самої чистки карбюратора найголовніше це бути уважним і зберігати певну раніше послідовність дій.

Трохи про те, як самостійно почистити карбюратор

Тому зараз я хочу приділити деякий час тому, щоб розібрати те, що необхідно знати недосвідченому автолюбителю, який побажав самостійно почистити карбюратор свого сталевого коня.

Для початку слід визначити, як робота забрудненого карбюратора може негативно вплинути на інші конструктивні елементи всього автомобіля. Так як він є одним з вузлів, що забезпечують нормальну роботу двигуна, то в разі забруднення, що створилося негативний вплив відіб’ється в першу чергу на роботі двигуна. Розберемо такі два моменти:

Ми прекрасно розуміємо, що карбюратор відповідає за збагачення паливної суміші повітрям, а також за кількість подачі палива в двигун. Коли він знаходиться в забрудненому стані, то він не може нормально оцінювати рівень палива, що подається. Це призводить до того, що машина починає більше їсти горючої суміші. Останнє призводить до збільшення витрат на заправку машини;

Другий момент має непрямий вплив. Як я вже говорив раніше, карбюратор це пристрій, який грає важливу роль в стабільній роботі двигуна. З цього випливає, що в цілому робота двигуна, навіть якщо він повністю вважається справним, починає мати деяку нестабільність. Це може привести до втрати потужності, що виробляється, а також до інших неприємних моментів.

При читанні усього перерахованого вище, може з’явитися цілком нормальне питання: «Як зрозуміти, що пора чистити свій карбюратор?» Відповідаючи на таке питання, я вкажу на найпоширеніший показник забрудненості. Якщо ваша машина у свій час працювала стабільно, але, одного разу, почала їсти більше палива, ніж їй належить, то пора поглянути на свічки. При цьому варто знати, що в разі нормальної регулювання карбюратора, свічки матимуть яскраво коричневий нагар. Це свідчить про те, що ваша машина в повному порядку і він не потребує ні в чищенні, ні в регулювання фахівця.

При цьому, якщо свічки мають чорне забарвлення нагару, то це пряме свідчення того, що пора приймати певні заходи. Чорний колір нагару говорить про те, що в двигун надходить дуже багато суміші, яка навіть не встигає повністю згоряти. В такому випадку можна спробувати регулювати карбюратор (для цього необхідно мати спеціальні знання і навички), але швидше за все це не допоможе. Тому найкраще відразу почати з його чистки, а після задуматися над його налаштуванням. Якщо свічки мають яскраво біле забарвлення нагару, то це пряме свідчення того, що подається паливна суміш в двигун є занадто бідною. Це говорить про те, що вам необхідно приступити до регулювання карбюратора. Якщо ви не володієте спеціальними навичками і знаннями, то краще за все не експериментувати і звернеться до фахівця.

Якщо ви вирішили поглянути на свічки і виявили по раніше певними ознаками, що він працює нормально, то це ще не можна вважати кінцем візуального огляду і перевірки. Для того, щоб вчасно запобігти порушенню роботи карбюратора, необхідно також уважно оглянути його корпус.

Наявність плям іржі на корпусі або патьоків різного роду рідин буде свідчити про те, що незабаром карбюратор може почати працювати нестабільно. З цієї причини краще всього буде зробити чистку негайно. Говорячи «негайно», я, звичайно, перебільшував, адже процес чистки карбюратора зазвичай займає мінімум два дні. Тому для початку найкраще підгадати найкращий час для здійснення чистки. Відомо, що багато автолюбителів віддають перевагу запланувати таку справу на вихідні.

Коли час для прочищення карбюратора було вибрано, потрібно подбати для того, щоб до дня здійснення цієї роботи у вас було все необхідне:

Технічний документ по вашій машині;
Чиста ганчірка (бажано без наявності ворсинок);
Спеціальні гумові рукавички;
Набір спеціальних ключів і викруток.
Отже, коли все готово, ми можемо приступити безпосередньо до здійснення процесу чистки:

Перша дія, яке для багатьох автолюбителів сполучається з певними труднощами, полягає в розбиранні карбюратора. Уважно дотримуйтесь вказівок у вашому екземплярі технічної документації. При цьому, якщо ви не впевнені запам’ятати вихідне положення всіх запчастин і боїтеся, що при зборі виявляться зайві, то заручитися хорошим фотоапаратом. Фіксуючи на різних стадіях процес розбирання, ви не заплутаєтеся при складанні. Здійснюючи розбирання, необхідно проявляти граничну обережність, щоб не втратити жодну деталь;

Далі буде трохи простіше. Всі комплектуючі деталі потрібно скласти в металеву тару і залити спеціальною рідиною для очищення. Після цього чекайте близько 24 годин;

Коли призначений час пройшов, бажано почистити кожну деталь окремо, використовуючи стару зубну щітку;
Здійсніть збір карбюратора. Після збору необхідно зробити регулювання його роботи.

Ну, ось ми з вами і поговорили, про те як почистити карбюратор самостійно. На цьому і закінчу свою статтю.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.