Легкосплавні диски

як вибрати гуму на автоЛегкосплавні диски не тільки покращують зовнішній вигляд автомобілів, але і завдяки меншій масі, зменшують безпружинні інерційні маси. Це призводить до поліпшення плавності ходу, зміни динамічних характеристик автомобіля, поліпшення паливної економічності. На сьогоднішній день через різке розширення асортименту легкосплавних дисків ціни на них стали більш ніж демократичними. В основному, сьогодні полиці магазинів заполонили азіатські (китайські) диски.

Легкосплавні диски в свою чергу бувають литими і кованими. Найбільш поширеними і дешевими є литые диски, переважно з алюмінієвого сплаву. Литі диски на маленьких діаметрах легше штампованих на 1-2 кг, зі збільшенням розміру диска різниця в масі стає більше. Литі диски при отриманні сильних ударів можуть погнутися і відновити їх можна прокаткою на спеціальних верстатах. Ковані диски дорожче литих і майже відсутні в звичайних автомагазинах. Виготовлення їх більш трудомістке, ніж литих дисків. Ковані диски легше і міцніше литих дисків. Щоб зруйнувати такі диски, потрібно отримати удар в кілька разів перевищувані допустимі навантаження, причому відновлення їх неможливо, так як вони зазвичай лопаються.

Основні параметри дисків це посадковий діаметр, ширина диска (обидва ці параметра вказані в дюймах), кількість отворів, міжболтова відстань, виліт диска (відстань між поздовжньою віссю і привалочною поверхнею диска), діаметр центрального отвору (останні 3 параметра вказуються в міліметрах). Зараз можна зустріти універсальні диски, які підходять на два типорозміри межболтових отворів (диски з 8 або більше отворами). Для прикладу можна навести такий типорозмір 15 5.5 4×100 ET45 d54.1, де 15-це діаметр диска (дюйми), 5,5-ширина диска (дюйми), 4-кількість отворів під болти або шпильки на диску, 100-межболтова відстань ( мм), 45-виліт диска (мм), 54,1-діаметр центрального отвору (мм). Першими двома розмірами можна зіграти змінюючи їх в невеликих межах, як правило +/- один розмір, згідно інструкцій заводу-виробника автомобіля, і на більше розмірів на свій страх і ризик, виходячи з бажання тюнінгу свого автомобіля. Виліт теж можна вибрати від рекомендованого заводом, але це вже впливає на поведінку автомобіля. При покупці неоригінальних дисків, важко знайти диск з відповідним діаметром центрального отвору, але ця проблема вирішувана якщо отвір буде більше рекомендованого заводом установкою проставочного кільця.

Ви думаєте, що правильно обрали диски для вашого автомобіля? Не поспішайте, краще поїхати в магазин і приміряти диски на місці, щоб в разі чого можна було відразу повернути диски назад. Поясню, через особливості дизайну і розташування спиць диска може виникнути така ситуація, коли супорти гальмівних колодок можуть зачіпати диск або його спиці, хоча виліт диска задовольняє необхідні параметри.  Так що, не женіться за економією, що виражається в купівлі дешевих китайських дисків, існують виробники які випускають якісні диски за недорогою ціною, детальніше на сайті https://koleso2000.ua/litye-legkosplavnye-diski.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.