Гелеві акумулятори

гелеві акумуляториАкумуляторна батарея є найважливішим елементом механічного транспортного засобу, що забезпечує надійний пуск його двигуна в будь-яких умовах. Згодом вона неминуче виходить з ладу. При заміні необхідний підбір акумулятора по марці автомобіля у відповідності з рекомендаціями інструкції з її експлуатації. Високою надійністю, тривалим терміном служби і відмінними характеристиками володіють гелеві акумулятори, детальніше за посиланням https://elektro.in.ua/home-catalog/akkumulyatoryi/tip-gel.html.

Принцип їх дії аналогічний кислотним, тільки в електроліт доданий спеціальний компонент, який надає йому желеобразний стан. Загущувач є силіконова речовина, що містить двоокис кремнію. Желеподібна субстанція щільно облягає зарядні пластини, які окислюються дуже мало. Ця умова сприяє підвищеній віддачі струму в бортову мережу автомобіля.

Чи не відбувається протікання електроліту, навіть якщо корпус акумуляторної батареї пошкоджений, до того ж гель практично не випаровується. Подібне технічне рішення різко збільшує термін служби пристрою. Гелеві акумулятори були створені при освоєнні космосу, де традиційні батареї не годилися.

Переваги

  • Ці прилади мають наступні переваги:
  • Строком служби, який досягає 10-12 років.
  • Відсутністю висипання активної маси, як у кислотних батарей, після глибокого розряду.
  • Гелевий акумулятор повністю відновлює свої характеристики після зарядки.
  • Дуже низькою втратою потужності при довгому простої.

Недоліки

Негативні властивості:

  • Гелеві акумулятори дуже чутливі до зарядного струму. Він не повинен перевищувати значення 14,4 вольт, в іншому випадку відбуваються незворотні зміни в желеподібній субстанції. Реле багатьох автомобілів забезпечує зарядний струм в межах 14,5-16 вольт, на цих машинах використовувати такий прилад не можна.
  • Електроліт у вигляді гелю погано переносить низькі температури. Желеподібна субстанція при сильних морозах застигає ще більше, що різко знижує пусковий струм.
  • Короткочасне коротке замикання повністю виводить батарею з ладу.

Як встановити акумулятор на автомобіль не представляє ніякої складності, необхідний для роботи набір інструментів є у кожного водія.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.