Колишній віце-президент GM передбачив швидку смерть автомобілів

Автомобілі в їх нинішньому вигляді перестануть існувати в найближчі 20 років. Такий прогноз в інтерв’ю Automotive News зробив колишній віце-президент американського автогіганта General Motors Боб Лутц.

На думку Лутца, на зміну звичним нам автомобілям прийдуть «стандартизовані автономні модулі», які будуть належати транспортним компаніями на кшталт Uber і Lyft.

Лутц порівняв машини з кіньми, які також довгий час були основним видом транспорту для людини. На його думку, тепер прийшла черга автоіндустрії встати на порозі великих змін, щоб протягом 15-20 років практично повністю змінити все.

За цей період, каже Лутц, перестануть існувати більшість автовиробників. Експлуатація автомобілів без функції автономного водіння буде законодавчо заборонена, що призведе, наприклад, до відсутності попиту на спорткари. Такі машини стануть «елітною річчю», і їх використання обмежать територіями приватних клубів або гоночних треків.

У 2012 році аналогічний висновок зробили експерти з Міжнародного інституту інженерів з електротехніки та електроніки. На їхню думку, до 2040 року більшість автомобілів на дорогах світу будуть безпілотними. При цьому вони не зажадають істотного зміни інфраструктури та будуть пересуватися по виділених смугах руху.

Фото з мережі.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.