Чому їзда накатом не допоможе заощадити паливо?

Забудьте популярний міф про те, що під час руху накатом на нейтральній передачі можна економити паливо.

Багато автолюбителів намагаються якомога частіше використовувати накат, перемикаючись після розгону на нейтральну передачу. Вони вважають, що таким чином економлять паливо. Особливо актуально це при спуску з гірок, де просто гріх не скористатися інерцією руху. Але це небезпечно, та ще й зводить всю економію нанівець.

На перший погляд незрозуміло, в чому підступ. Все здається логічним: на нейтральній передачі двигун працює без навантаження і витрата палива знижується. Якщо ж їхати на передачі, паливо подається в циліндри і витрачається даремно. Насправді все відбувається з точністю до навпаки.

Коли ви відпускаєте педаль газу, подача палива в циліндри і так автоматично припиняється. Це відбувається навіть на старих карбюраторних автомобілях вітчизняного виробництва, не кажучи вже про сучасних машинах з інжекторними двигунами. У той же час при включенні нейтральної передачі мотор починає працювати на холостих обертах, а в цьому режимі витрата палива може досягати до 2 літрів на годину і навіть більше в залежності від обсягу двигуна.

На нейтралці, щоб двигун не заглох, обороти підтримуються в районі 1 000 оборотів в хвилину. При гальмуванні двигуном це відбувається за рахунок обертання коліс, тому паливо не витрачається.

Ось і виходить, що в гонитві за економією ми наривається на підвищену витрату палива, та ще піддаємо себе при цьому потенційному ризику. При русі з гірки на нейтральній передачі погіршується зчеплення коліс з дорожнім полотном, відповідно і управління машиною. Крім того, частіше доводиться використовувати гальма, що загрожує перегрівом гальмівних колодок і повною відмовою гальм в найвідповідальніший момент.

У будь-якій автошколі учням пояснюють принцип гальмування двигуном, строго-настрого забороняючи перемикатися на нейтральну передачу при русі з гірки. І до цієї поради варто прислухатися. Порушуючи це правило, ви не отримуєте ніякої вигоди і робите тільки гірше.

Фото з мережі.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.