Увага, вас обманюють на АЗС: що українцям продають під виглядом палива

Будь-яка автозаправна станція може спробувати вас обдурити, особливо якщо мова йде про заправку автомобіля газом.

Автомобільний газ – він же СНД (зріджений нафтовий газ), він же LPG, він же ЗВГ (зріджений вуглеводневий газ), він же пропан-бутан – являє собою суміш пропану і бутану.

В Україні є СНД власного видобутку і виробництва, і в минулі роки ми навіть експортували його за кордон. Але в останні п’ять-шість років різко зросла кількість автомобілів з ГБО, і попит на пропан-бутан українські заводи задовольняють лише на 20% – що надаються ними 30 тис. тонн далеко до необхідних ринку 130 – 150 тис.тонн.

Переклад машини “на газ” – для багатьох українських громадян єдина можливість експлуатувати автомобіль в нинішніх умовах.

Україна за споживанням LPG вийшла на четверте місце в Європі після Росії, Італії та Польщі. Як мінімум кожен третій літр автомобільного палива, проданий сьогодні в нашій країні – це зріджений газ.

Проблеми з газовим паливом, а точніше зі скрапленим газом можуть виникати в декількох випадках. Ось основні проблеми:

По-перше, якщо вам заправили в балон не автомобільний газ, а побутовий, вимоги до чистоти якого значно нижче.

По-друге, коли газ був заправлений в ємності після їх миття і подальшого неякісного очищення.

В основному маніпуляції з газовою колонкою – справа рук заправників або тих, хто управляє цим об’єктом. Господарі газо-заправних станцій досить рідко йдуть на такий обман – у них інші методи заробітку. Тому власник цілком може стати на ваш бік і все закінчиться компромісом.

Для вас важливо тільки те, що газ займає певний обсяг, який ви і купуєте. А щоб та ж сама кількість газу стала займати менше місця, його треба стиснути, але тиск у колонці і клапанах для цього просто недостатньо. Тобто, якщо вам продали 5 літрів газу замість 6, тобто вас обдурили на цілий літр. Не важливо, скільки він важить – ви купуєте газ в літрах, а не в кілограмах.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.