Як поїхати навчатися за програмою шкільного обміну?

У різних програм свої вимоги до віку і здібностів учасників. Їх можна подивитися на офіційному сайті программа Flex. Організатори звертають увагу на рівень володіння іноземною мовою. Високі вимоги до знання мови в США. В інших країнах вимоги менш суворі.

Також потенційні учасники програм повинні добре, якщо не відмінно вчитися в школі. Якщо програма платна, від батьків потрібно покрити витрати, пов’язані з поїздкою: візу, квитки, медичну страховку та адміністративні витрати, а також вчасно заповнити аплікаційну форму. Велика увагу організатори приділяють бажанням школяра брати участь, у нього повинна бути сильна мотивація. Більше шансів потрапити на програму у товариських, позитивних, відкритих всьому новому підлітків, які вміють швидко адаптуватися до змінного середовища. Важливо вміти долати труднощі, які можуть зустрітися на шляху.

Бажаючі поїхати вчитися за кордон повинні пройти попередній відбір. Що він собою являє? Найчастіше це заповнення опитувальника і проходження співбесіди. Під час інтерв’ю кандидат показує свої комунікативні навички, гнучкість характеру, готовність змінюватися і вчитися. Далі для підлітка підбирається приймаюча сім’я. Це процес ретельного відбору. Приймаюча сторона тестує сім’ю, готову прийняти школяра. Тестування гарантує, що ці люди мають тільки чесні наміри і будуть раді прийняти іноземного гостя в сім’ю. Часто це бувають сім’ї з маленькими дітьми або з дітьми-однолітками учасників програм, “молоді пенсіонери”, чиї діти виросли і поїхали від батьків. Організатори розповідають приймаючим сім’ям про їх права та обов’язки у відносинах з дитиною. За умовами програми Flex дітям повинна надаватися окрема кімната або кімната з дитиною тієї ж статі. Підлітки харчуються разом з приймаючою сім’єю, а шкільні обіди оплачують з грошей, надісланих батьками.

Де знайти інформацію про шкільні обміни?

Можна переглядати сайти посольств іноземних держав. Також цікавтеся про таку можливість у звичайних, викладачів іноземної мови. Якщо у вашій школі добре розвинена діяльність в сфері міжнародних обмінів, викладачі допоможуть вам зорієнтуватися в процесі підготовки документів та вступних випробувань. У школах з поглибленим вивченням мови, які активно взаємодіють зі своїми іноземними колегами, для того, щоб поїхати за кордон за програмою обміну, школярам потрібно просто добре вчитися і знати мову на належному рівні. Інший шлях – звернутися в спеціальні агентства, які займаються міжнародними шкільними обмінами. Якщо ретельно розібратися в темі, можна пройти на програму самостійно.

Фінансування обмінів проходить за рахунок різних фондів і програм, в яких бере участь школи, а також за власний рахунок. Учні живуть знаходяться в іншій родині від декількох тижнів до цілого академічного року.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.