В Україні знову змінять процедуру розмитнення автомобілів

Міністерство інфраструктури розробило Методичні рекомендації щодо визначення відповідності транспортних засобів екологічним вимогам «Євро-2», «Євро-3» та «Євро-4» з урахуванням еквівалентних екологічних норм США.

17 грудня 2018 року під головуванням заступника Міністра інфраструктури Юрія Лавренюка відбулась нарада щодо питань оцінки відповідності (сертифікації) колісних транспортних засобів, що були в користуванні. У нараді взяли участь представники Міністерства внутрішніх справ, ДП «ДержавтотрансНДІпроект», ДП «Укрметртестстандарт», ТОВ «Євроцентр авто», ТОВ «Укр-тес-стандарт», ТОВ «ЦЕНТР АВТО» та Всеукраїнської організації «Авто Євро Сила».

Про це повідомляє сайт Мінінфраструктури.

Юрій Лавренюк повідомив, що відповідно до Закону України № 2612-VIII від 08.11.2018 «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» для легкових автомобілів, що були в користуванні, знижено мінімальні екологічні вимоги з «Євро-5» до «Євро-2» для проходження  розмитнення та першої реєстрації в Україні.

«Вищевказаним законом передбачено всім Міністерствам та центральним органам виконавчої влади, в термін до 25.12.2018 прийняти всі необхідні для реалізації цього Закону нормативно-правові акти та привести у відповідність вже існуючі нормативно-правові акти. Міністерством інфраструктури вже врегульовано питання підтвердження відповідності транспортних засобів нормам «Євро-5» і «Євро-6», – повідомив заступник Міністра.

Юрій Лавренюк зазначив, що задля того, щоб спростити розмитнення автомобілів в пільговий період наданий Законом України № 2612-VIII, Міністерство інфраструктури разом із ДП «ДержавтотрансНДІпроект» розробило проект Методичних рекомендацій, в яких чітко прописано алгоритм та порядок визначення відповідності транспортних засобів екологічним вимогам «Євро-2», «Євро-3» та «Євро-4» з урахуванням еквівалентних екологічних норм США. «Дана інформація після затвердження буде розміщена на офіційному веб-сайті Міністерства інфраструктури та ДП «ДержавтотрансНДІпроект», – повідомив заступник Міністра.

«Окрім того, ДП «ДержавтотрансНДІпроект» буде використовуватись офіційна інформація американських та європейських онлайн ресурсів щодо результатів випробувань під час сертифікації автомобілів випущених для ринку США. ДП «ДержавтотрансНДІпроект» буде визначено відповідальних осіб, які в он-лайн режимі будуть відповідати на електронні запити, надіслані на електронну пошту інституту, та надавати всю необхідну інформацію про відповідність транспортного засобу вимогам екологічності. Дана послуга буде безкоштовна. За необхідності дана інформація буде надаватися на офіційному бланку інституту», – повідомив Юрій Лавренюк.

«Задля того, щоб всі бажаючі могли спокійно розмитнити свої авто в період пільгового розмитнення, необхідно щоб всі Методичні рекомендації Міністерства інфраструктури були прості та зрозумілі. Ми і надалі будемо стояти на дерегуляції та спрощенні всіх нормативних процедур Міністерства інфраструктури та наших структурних підприємств», – підсумував заступник Міністра.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.