Чому прогрівати автомобіль взимку безглуздо: поради водіям

Багато водіїв автомобілі взимку прогрівають, заводячи мотор задовго до того, як відправитися в дорогу. А якщо автомобіль обладнаний дистанційним стартером, то водій просто спокійно чекає вдома, поки його транспортний засіб нагріється, пише tyachivnews.in.ua.

Люди думають, що таким чином машина краще прогрівається до температури, яка найкраще підходить для водіння по холоду. Але фахівці заявляють, що сучасні автомобілі не потрібно заводити заздалегідь. Це одна з шкідливих зимових звичок, від яких потрібно позбутися.

За даними фахівців з автомобілебудування, розігрівати нові машини взимку потрібно не більше 30 секунд, оскільки вони швидше нагріються на ходу

Чому двигуни не треба прогрівати?

По-перше, в мороз в середньому на 12% збільшується витрата палива. По-друге, взимку машина дійсно нагрівається набагато довше.

Заздалегідь необхідно розігрівати тільки старі машини, які працюють на карбюраторі.Якщо цього не зробити, карбюратор не нагрівається до необхідної температури, що визначає потрібну суміш повітря і палива, і двигун глохне.

Однак в 1980-1990 роках карбюратори замінили на інжектори, в яких потрібна суміш палива і повітря визначається за допомогою спеціальних датчиків. Інжекторний двигун прогрівати не потрібно, тому що датчики контролюють суміш і підлаштовуються під потрібну температуру. Тому сучасні двигуни не вимагають холостого ходу.

Крім того, робота двигуна на холостому ходу завдає значної шкоди довкіллю, сприяючи, зокрема, зайвій витраті палива і викидам парникових газів. За підрахунками вчених, холоста робота двигуна приносить 1,6% всіх парникових викидів США. Для порівняння, це в два рази більше загальної кількості викидів металургійної промисловості.

А Міністерство природних ресурсів Канади провело експеримент, охолодивши три машини до -18 ° C, а потім проїхавши на кожній з них певну відстань. Деякі автомобілі автори експерименту прогрівали до 5 хвилин, а деякі – 10 хвилин.

Експеримент показав, що чим довше ми нагріваємо машину, тим більше бензину ми витрачаємо даремно, чим більший об’єм двигуна, тим сильніше збільшується витрата палива при нагріванні на холостому ходу.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

3 Comments on “Чому прогрівати автомобіль взимку безглуздо: поради водіям”

 1. Т.е. (уже писал на эту тему) мотор сразу на 80 градусов, масло жидкое, сел и поехал? Тогда объясните, такие умные, почему в минус двадцать заводится плохо, в лучшем случае со второго-третьего раза. Или это только у нас, у вас все по другому?

 2. Ну дауны полные. Думают за расход топлива а то что масло в двигателе холодное и густое похер. Что дешевле бензин или капиталка?

 3. полная техническая профанация вопроса.ну и типичный метод ,применяемый в пропаганде.
  а именно- вопрос освещается очень подробно СО СТОРОНЫ,НЕ ИМЕЮЩЕЙ ПРАКТИЧЕСКОГО ЗНАЧЕНИЯ.
  Действительно,температура охл.жидкости сама по себе не особый критерий для начала движения.
  более важный в этом смысле параметр температуры масла,при которой ОНО НАЧИНАЕТ ФИЛЬТРОВАТЬСЯ ЧЕРЕЗ ФИЛЬТР,А НЕ ПРОХОДИТЬ ЧЕРЕЗ ОТКРЫТЫЙ ПЕРЕПУСКОЙ КЛАПАН ФИЛЬТРА.
  И происходит это по времени тем дольше,чем более загрянен этот фильтр.
  То есть,тупой совет тупой статьи- начинать движение,т.е. давать нагрузку на двигатель ТОГДА,КОГДА В НЕГО ПОДАЕТСЯ НЕФИЛЬТРОВАННОЕ МАСЛО!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.