5 раритетних рaдянcьких автомобілів, які сьогодні дуже важко придбати (ФОТО)

Наразі найважче знайти модифікації автомобілів, які в СРСР випускали для спецслужб або на експорт. Після списання, автомобілі для спецслужб продавали працівникам цих структур, а далі вже йшли по руках. Експортні машини також поверталися на територію СРСР. Зараз є багато оголошень про продаж реекспортних авто, але gazeta.ua склала ТОП-5 дефіцитних автомобілів СРСР, які нині вкрай важко купити.

ВАЗ-21019. Цю модель створили для спецслужб. Двигун об’ємом всього 1,3 літра розвивав потужність у 120 кінських сил. Цього досягли завдяки роторному мотору. В нього досить малий ресурс, але для спецслужб СРСР це було неважливо. Ззовні авто нічим не відрізнялося від звичайної копійки, тому 21019 ідеально підходило для конспірації. Також роторну “копійку” використовували у ДАІ. Максимальна швидкість – 180 км/год.

ГАЗ-24-24. Це ще одна “доганялка” для спецслужб. “Волга” також ззовні схожа на базовий ГАЗ-24. На спецверсію ГАЗ встановлювали гідропідсилювач рульового управління, іншу коробку передач з триступінчатою автоматичною трансмісією та силовою установкою, подібною до ГАЗ-13 “Чайка” — алюмінієвим верхньоклапанним V-подібним 8-циліндровим двигуном ЗМЗ-2424 з робочим об’ємом 5530 см3, потужністю 195 к. с. Автомобіль, як і набагато легша “копійка”, розганявся до 180 км/год.

Volga M24D Break. Варіант “Волг”, яку виготовляли в Бельгії. Scaldia-Volga S. A. — спільна радянсько-бельгійська компанія, створена для реалізації, обслуговування та дрібносерійної збірки радянських легкових автомобілів в країнах Бенілюксу. Компанія налагодила випуск автомобілів ГАЗ із дизельними двигунами. Зараз важко Scaldia придбати оригінальну із дизельним двигуном.

ГАЗ-14 “Чайка” — радянський представницький легковий автомобіль великого класу ручної збірки. Їх виготовляли з 1977 по 1988 рік. Всього на заводі випустили близько 1,1 тис автомобілів цієї моделі. “Чотирнадцяту” набагато важче знайти, ніж ГАЗ 13 “Чайка”. Є люди, які умудряються знайти двигуни від ГАЗ 13, щоб поставити їх на “Волгу” та зробити “доганялку”.

ГАЗ 21 “Волга” першого випуску. На “Волзі” першої серії відразу впадає в очі п’ятикутна зірка і три горизонтальні хромовані бруси. Модель з цією раритетною решіткою радіатора випускали лише два роки – з 1956 по 1958 рік. На цю модель встановлювали навіть АКПП, але через складне становище в країні не було кваліфікованого сервісу для такої інновації, тому завод випустив лише 700 авто з “автоматом”.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.