Як поліцейські позбавляють водіїв єдиного шансу на оскарження штрафу

Водіям обов’язково слід робити фотокопії оригіналу постанови поліції про накладення штрафу. Про це повідомляє Дорожній адвокат.

Поліцейський вручив вам копію постанови. Через деякий час Ви приймаєте рішення оскаржити штраф і намагаєтеся прочитати в постанові що саме ви зробили, але там нічого не можна прочитати: ні суті порушення, ні прізвища інспектора.

У чому ж справа?

Постанова складається у 2-х примірниках, але заповнюється інспектором через копірку і тому, як правило, копія, яка вручається водієві, – часто нечитабельна (крім електронної постанови у вигляді чека).

Часто інспектори свідомо зловживають обов’язками, заповнюючи постанову легким натиском ручки для її нечитабельності, з метою ненадання можливості водієві надалі оскаржити штраф. Читаним в постанові є лише прізвище водія, написана чіткими великими буквами. Це потрібно інспектору, щоб не помилитися кого саме оштрафували при внесенні в базу даних поліції.

Крім свого прізвища, з цієї копії постанови Ви не можете прочитати ні суті правопорушення, за яке Вас оштрафували, ні прізвища, імені, по батькові, посади і місця служби інспектора.

Таку постанову Ви не зможете оскаржити в суді. Ви не знаєте інспектора, тобто до кого саме повинні подати позов і не можете спростувати суті порушення, оскільки не можете прочитати за що вас оштрафували. При відсутності інформації про поліцейського суд відмовить навіть у відкритті провадження, не тільки в розгляді справи по суті. Оскільки в обов’язки суду не входить функція пошуку інспектора, який вас оштрафував.

Незважаючи на це, постанова, іноді, є єдиним докази провини водія, і тому наявність читабельної постанови є важливим моментом. Тому, в будь-якому випадку, під час накладення штрафу на місці події робіть на мобільний телефон фотокопії першого примірника – оригіналу постанови. Згодом ця фотокопія зможе стати єдиним шансом оскаржити накладене стягнення.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.