Що буде якщо змішати моторну оливу різної в’язкості

Згідно з однією із популярних автомобільних «страшилок», змішувати моторну оливу різної в’язкості не можна – нібито, це згубно позначається на силовому агрегаті. Спробуємо розібратися у цьому.

Як відомо, моторна олива – це своєрідний коктейль з основи (мінеральної, синтетичної або напівсинтетичній) і різних присадок, які як раз і визначають експлуатаційні характеристики змащення. Автовиробники і виробники мастил стверджують, що змішання різних за своїми властивостями рідин приведе до поломки двигуна. Так, це вірно, але лише частково.

Так, дійсно не варто змішувати у двигуні рідини різного типу, оскільки існує ймовірність так званого спінювання, осаду, перегріву та інших неприємностей. Якщо ваш сусід змішав різні мастила без будь-яких сумних наслідків, то це не означає, що цей «фокус» вдасться і вам.

Найстрашніше, що реально може статися – рідини вступлять у реакцію між собою і втратять свої властивості. Саме тому з їх заміною краще не зволікати.

Що ж до змішування олив різної в’язкості, то і це не завдасть шкоди двигуну. Наприклад,  якщо долити в оливу 0w30 оливу 5w40, то на виході отримаєте 2w34 або 4w38 – залежно від пропорцій.

Загалом, якщо вам терміново потрібно долити оливу в двигун, а під рукою немає мастила аналогічної в’язкості, то сміливо беріть будь-яку іншу, і краще – того ж виробника. Адже рідини однієї продуктової лінійки, як правило, практично не відрізняються за складом присадок, а значить на такій суміші можна спокійнісінько їздити аж до наступного технічного обслуговування.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.