Розмитнення авто в Україні

З 2016 року розмитнення авто в Україні стало більш привабливим для автомобілістів і все через те, що саме в цьому році почав діяти новий Закон. Згідно нової норми на старі автомобілі знизились акцизні ставки. Це законодавство розповсюджується на транспортні засоби, які були завезені на територію нашої країни з європейських країн, Грузії, Сполучених Штатів Америки, а також ряду інших країн.

Зміни дійсно суттєві, як приклад можна розглянути розмитнення легкового авто, з встановленому на ньому бензиновим двигуном. Наприклад, автомашина була придбана за кордоном за 6000 євро, а об’єм двигуна на транспортному засобі складає 1,968 літрів. З 1 серпня 2016 року загальна вартість розмитнення такого автомобіля складатиме 2692,25 євро.

Але, якщо покупець придбав машину, маючи плани приїхати нею до України і там розмитнити, тоді йому необхідно врахувати певні аспекти, а саме:

  • придбання транспортного засобу повинно бути на Ваше ім’я, правда зовсім не обов’язково самостійно їхати за кордон за автомобілем, це може зробити хтось інший;
  • але кордон на купленій машині перетинати прийдеться саме вам;
  • зміни в законодавстві забороняють протягом 1 року здійснювати купівлю-продаж даного транспортного засобу. Якщо ж власник захоче продати свою машину, то він змушений доплатити гроші, так як процедура розмитнення буде проведена за старими нормами і різницю буде стягнуто з власника авто;
  • закон дозволяє на одну людину протягом року ввозити в Україну тільки один автомобіль.

На сьогоднішній день велика кількість українських автомобілістів надає перевагу придбанню автомобілів з європейських країні, особливо з Німеччини. Таке бажання можна доволі легко пояснити, адже в цій країні доволі суворе законодавство. Зокрема воно застосовує серйозні санкції до недобросовісних автодилерів та торговців, а особливо до шахраїв у автомобільній сфері.

Якщо про автомобіль покупцю була подана неправдива інформація, в тому числі про його технічний стан, то законодавство може застосовувати як кримінальні, так і адміністративні санкції. Те саме стосується дій, коли на спідометрі транспортного засобу скручується кілометраж. Не варто забувати й про те, що в Німеччині дуже якісні дороги, тому автомобіль навіть з великим пробігом та віком може мати хороший стан.

Привозять до України машини з інших країн, наприклад, зі Сполучених Штатів Америки, але тут без сторонньої допомоги дуже важко обійтись.

Дуже вигідно ввозити в нашу країну електромобілі, на які розповсюджуються нульові ставки по акцизному збору, ПДВ та миту.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.