Скупка автомобільних каталізаторів – хто і навіщо приймає це за гроші

Аксіома, де було написано, що сучасний автомобіль – дуже складний пристрій, ніким не заперечується. При цьому основний принцип двигуна внутрішнього згоряння мало змінився з часу появи першого серійно випускається моделі Форд Т. В вихлопних газах містяться сполуки важких металів, що забруднюють природу і шкодять здоров’ю людей.

Завдання, яке виконує платиновий каталізатор (або інший тип) в автомобілі – модифікація і часткове зв’язування потенційно небезпечних компонентів, утворених при згорянні бензину. Ця частина вихлопної системи має кінцевий ресурс використання і підлягає утилізації. Однак старий каталізатор можна здати в скупку на сайті ikat.kiev.ua і отримати за нього гроші.

Що таке каталізатор і навіщо він потрібен

Без ефективного каталізатора будь-який двигун внутрішнього згоряння навіть при використанні якісного палива не зможе досягти показників чистоти вихлопу, що регламентуються сучасними стандартами.

Якщо описувати те, що відбувається схематично, робота рухового комплексу буде виглядати наступним чином:

  • паливний насос подає бензин або дизель в циліндри;
  • відбувається запалювання паливно-повітряної суміші, під дією іскри або високого тиску;
  • в результаті мікровибухи відбувається розширення газу, виділення енергії, рух поршня;
  • крім палива – згорає невелика частина мастила;
  • вихлопні гази, крім результатів горіння, містять випаровування оксиди і матеріал ущільнювачів.

Після проходу первинної мережі патрубків, гази потрапляють у вихідний контур вихлопної системи і проходять через каталізатор (фільтр сажа). Це укладена в металевий корпус стільникова структура, з дуже маленьким розміром осередків. У деяких моделей автомобілів всередині бочки каталізатора знаходиться гранульований матеріал.

Тут солі важких металів частково зв’язуються, допалюються масляні компоненти і залишки палива, перетворюється цілий ряд шкідливих сполук. Подібні реакції проходять при безпосередньому контакті вихлопних газів зі складними сполуками матеріалів, що знаходяться на стінках стільникової структури.

Якщо набрати в пошуковику запит «каталізатор складу», можна легко відшукати довідкову інформацію з різних заповнювачів. Більшість користувачів з подивом дізнаються, що в їхньому автомобілі встановлений елемент, що містить такі дорогоцінні метали, як платина, паладій і родій.

Саме отримання цих елементів (в чистому вигляді або відновленому на носії) є метою численних компаній, які величезним списком видаються за запитом «каталізатори автомобільні скупка».

Виділити дорогоцінні метали з відпрацьованого свій термін або вийшов з ладу каталізатора можна досить простими хімічними реакціями. Але вони ефективні тільки при масовій обробці. Інший тип переробки полягає в так званій регенерації каталітівного матеріалу. Отриманий платиновий метал або інший компонент продається компаніям, які займаються поставками виробникам автомобілів.

Скупка каталізаторів – це вигідна справа не тільки для приймальників, а й для здавачів. Автомобіліст може отримати невеликі гроші за пристрій, який перестає виконувати своє призначення. Це відбувається не тільки через закінчення терміну служби, але через потрапляння рідини. Головне ж у тому, що утилізація каталізаторів повинна підкорятися цілому ряду правил, їх не можна просто викидати на смітник.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.