Поліція може отримати більше повноважень на дорозі

Поліції цілком під силу навести порядок на українських дорогах. Про це заявила експерт з безпеки дорожнього руху, голова ГО «Traffic Challenge» Ольга Дробишева в рамках ексклюзивного інтерв’ю для Аutonews.ua.

«Поліція дуже хоче, щоб у них було більше інструментів контролю і впливу на водіїв. Питання повинні вирішити нагорі, в тому числі, і введення автоматичної фіксації. Те, що у нас є сьогодні – високовартісне і малоефективне. Це дві людини і машина з одним радаром. Вони не можуть працювати так само ефективно, як би працювала автоматика. Люди можуть займатися іншими корисними речами, це в сьогоднішньому, XXI столітті, навіть не повинно обговорюватися», – запевняє Дробишева.

Експерт підкреслила, що порушник повинен боятися поліцейського. За кордоном, якщо людина порушила і йому попався поліцейський – у нього починається мандраж, він розуміє, що втратить суттєві бюджети.

«Свіжа історія з Польщі по використанню світловідбивачів: людина заплатила один раз за відсутність світловідбивачі на одязі 30 євро, і більше він цього не допустить. Там платять всі, без варіантів! Тому ті, хто з наших, побував в Польщі і приїжджають сюди, – у них на рюкзаках залишаються світловідбиваючі елементи і вони їх не знімають навіть в Україні», – розповіла вона.

В Україні ж процвітає толерантність до правопорушників. Крім того, на рівні судової системи дуже багато справ «зливається» і правопорушники не несуть заслуженого покарання.

«У поліції дуже серйозний камінь спотикання: кодекс, за яким вони працюють, – з 86 року. Він дуже морально застарів. Звичайно ж не може бути без перегину, якщо система працює так, як працює сьогодні. Це людський фактор і питання масовості. Не так було б прикро, якби всі були в рівних умовах. Від існуючих перекосів страждають самі поліцейські. Я знаю, що багато поліцейських хороших ідейних, які приходили в поліцію, щоб щось поміняти, тепер йдуть. У них були теж очікування, вони думали, що можуть змінити ситуацію і суспільство, але, на жаль, у них не було певних повноважень та інструментів роботи, а агресію з боку народу вони зустрічають постійно. Крім того, у нас поліцейські – не захищені. На практиці найзахищеніша людина у нас в країні – правопорушник, який при наявності бажання, часу і грошей може багато чого заперечити. На жаль…», – резюмувала активістка.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.