Монтаж кабелю в лотку

Сьогодні набирає великої популярності відкрита прокладка кабелів у приміщеннях. Але незважаючи на простату установки, такий спосіб псує зовнішній вигляд приміщення. Тому згодом були вигадані металеві лотки, які усувають цю проблему. У цій статті ми детально розберемо такі питання:

  • Що таке металевий лоток?
  • Види кріплень та їх переваги та недоліки?
  • Як відбувається процес монтажу в металевих лотках?
  • Вимоги та норми при прокладанні кабельних ліній?

Що таке металеві лотки?

Металеві лотки – це складова кабельної системи. Щодня цей процес намагаються вдосконалити, тому що без електроенергії дуже важко уявити життя. Тому було придумано металеві лотки для прокладання кабелю у великій кількості. Крім того, щодня випускаються нові елементи кріплення, які дозволяють прокласти кабельну лінію за різних умов. Такі лотки встановлюють у коморах приміщення підприємства, у цехах, на складах.

Металеві лотки захищають кабелі від будь-яких пошкоджень, крім того, не псують зовнішній вигляд приміщення завдяки своїй конструкції.

Види лотків. Лотки ділять на кілька груп, які складаються з підгруп.

За матеріалом, з якого лотки були виготовлені:

  • З пластмаси.
  • З металу. При виробництві використовують нержавіючу сталь, а також оцинковане залізо.
  • З бетону та інші.

На вигляд:

Дротяні.

  • Перфоровані. Завдяки отворам у цьому лотку найпростіше прокладати кабель. Крім того, він є найбезпечнішою конструкцією.
  • Неперфоровані. Так як конструкція цих лотків виглядає як єдина коробка і вони погано пропускають повітря, використовувати їх треба тільки при прокладанні малопотужних кабелів.

Монтаж металевих лотків.

Так як металеві лотки використовуються для прокладання кабелів, то на них йде велике навантаження. Тому лотки потрібно міцно закріплювати. Як правило, їх кріплять на стелі, стіни, дуже рідко до підлоги.
Але незважаючи на міцне кріплення, не можна перевантажувати металеві лотки великою вагою. Це може призвести до обвалення конструкції та обриву кабельних ліній.

Одним із популярних видів кріплення металевих лотків вважають фіксацію за допомогою полиць чи кронштейнів.

Переваги:

Конструкція дуже легка у монтажі.
Економить місце у приміщення (при фіксації до стелі).
Не псує зовнішній вигляд.
Різноманітні елементи кріплення та з’єднання, що дозволяє зробити складнішу схему прокладання кабельних ліній.

Недоліки:

При недотриманні норм ваги конструкція може впасти.
Опора йде на стелю чи стіну. При поганому покриття поверхні є ризик обвалення.

Розглянемо етапи монтажу при фіксації до стіни:

Підключити кабелі до електрощита, але при монтажі його необхідно знеструмити. Якщо він ще не встановлений, кабелі необхідно прокласти до того місця, де буде ця щітка. Не забудьте про запас (1-2%).
У стіні робляться отвори і вставляються балки від кронштейна. Якщо лінія прокладається від стіни, потрібно відступити 20-25 див.

Наступний етап – це з’єднання балок та кронштейнів за допомогою гайок.

Коли ця конструкція зібрана, до кронштейнів кріпляться металеві лотки і закріплюються по всій довжині кронштейнами. У місцях з’єднання лотків також потрібно скріплювати їх один з одним за допомогою болтів.Наразі ми розглядали вертикальне кріплення до стіни. Для переходу до горизонтальних лотків, ми повинні точно зробити отвори в стінах, але вже закріпити не кронштейни, а куточки. На них будуть розміщені металеві лотки.

При з’єднанні горизонтальних лотків нам не потрібно прикручувати їх болтами один до одного, закріплюються за допомогою застібок. Так як ця конструкція може бути виконана і з перепадами, то розглянемо монтаж готової конструкції, але з переходом до стелі.

У стелі робимо отвори та закріплюємо за допомогою болтів кріпильний елемент. У нього вставляємо допоміжну жердину, до якої кріпляться лотки. Протягом всієї конструкції, всі лотки повинні бути зафіксовані між собою і мати опору.

За допомогою роликів протягуються кабелі по всій конструкції, важливо стежити, щоб механізм справно працював. Якщо є можливість закріпити кабелі хомутами до лотків. У місцях, де йдуть повороти, розширення або звуження лотків, обов’язково робляться посилення – додаткові точки кріплення.

Таким чином, монтаж металевих лотків не є складним процесом, достатньо знати кілька правил і розуміти, який елемент треба використовувати в тій чи іншій ситуації. Але при монтажі варто бути обережним, оскільки є ризик зашкодити металевим лоткам. Наприклад, при скріпленні зробити задир, який потім може привести в непридатність кабель, що прокладається.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.