Технічні рідини для автомобіля: види та функції

Автомобілісти знають, що дбайливе ставлення до транспортного засобу важливе для тривалого
строку його служби та безпеки на дорозі. Регулярне технічне обслуговування дозволяє
підтримувати авто в належному стані, а також попередити великі витрати в разі серйозної
несправності. 

Окремої уваги заслуговує заміна технічних рідин автомобіля, які допомагають працювати його основним агрегатам і системам. Усе необхідне для технічного обслуговування можна знайти за посиланням https://bex-space.com/ на сайт магазину Bex Space. Великий асортимент дозволяє купити запчастини та аксесуари для будь-якого авто: від Lada 2111 до Toyota Camry та Mercedes-Benz S-Class. 

Види технічних рідин для авто

Головним завданням більшості технічних рідин є зменшити коефіцієнт тертя та полегшити взаємодію різних деталей механізму автомобіля під час його роботи. Розглянемо основні їх види: 

  1. Моторні мастила – використовують для змащування елементів двигуна. Вони не дають деталям завчасно стиратися, перешкоджають перегріву мотору, очищають його всередині від частинок дорожнього пилу та бруду.
  2. Трансмісійні олії – застосовують у механічних та автоматичних коробках передач, редукторах і мостах. Вони створюють на поверхні деталей захисну змащувальну плівку, що допомагає витримувати високі навантаження в процесі їх роботи, а також виконують функцію охолодження.
  3. Антифриз або охолоджувальна рідина – додається у радіатор з метою регулювання температури двигуна. Це допомагає уникнути замерзання, кипіння та випаровування води. Він також змащує елементи системи охолодження та не дає утворитися корозії на металевих деталях, що контактують з водою.
  4. Гальмівні рідини – головний компонент гальмівної системи, являється мастилом для її деталей. Вони допомагають передавати тиск зусилля від педалі до гальмівних колодок.
  5. Омивач скла – використовується у холодну пору року для зволоження скла та полегшення роботи щіток склоочисника.

Завдяки своїм властивостям ці рідини являються важливими компонентами автомобільної системи. Відсутність їх або зношеність може призвести до серйозних несправностей. 

Особливості вибору та заміни технічних рідин

Обирати технічні рідини необхідно згідно з інструкцією до вашого транспортного засобу. Виробники завжди вказують, який тип найбільше підходить до тієї чи іншої моделі. У більшості випадків це фірмові рідини. Проте, можна обирати не лише за брендом. Магазини пропонують великий асортимент технічних рідин від різних виробників. У більшості з них однакові параметри та технічні властивості. 

Цінова категорія при цьому доволі різна. Переплачувати лише за бренд не завжди ефективно та існує ризик натрапити на підробку. Знайти якісні та перевірені олії, мастила та інші рідини можна за посиланням https://bex-space.com/oliji-mastila-ridini-2 на сайті магазину Bex Space.

Кожна технічна рідина має власний термін експлуатації. Через це не завжди є потреба змінювати все під час планового техобслуговування. Варто слідкувати за рекомендаціями виробника авто, а також за станом тої чи іншої рідини, її кольором та кількістю. Терміни використання рідин також залежать від умов експлуатації транспорту.

Де замінити технічні рідини

Заміну технічних рідин можна виконувати самостійно або звернутися до професіоналів. Автолодарі, що не мають часу або необхідних інструментів довіряють машини сервісними центрам Nissan, Toyota, Mercedes, BMW, Renault та іншим. Заміну рідини можуть провести і на звичайному СТО.

Головне завжди пам’ятати про строки заміни технічних рідин. Це дозволяє підтримувати автомобіль та його системи в гарному стані.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.