Страхування автомобіля в Україні

Car crashing into a dollar sign

Згідно з правилами дорожнього руху, механізм який використовується для транспортування по поверхні: обладнання (встановлене), вантажу або людей вважається наземним транспортним засобом. Отже, автотранспортний засіб – це наземний транспортний засіб служить: для транспортування людей (приватне авто, таксі, автобус); для транспортування вантажів (вантажівка, трактор, самоскид, рефрижератор, фура, трейлер, магістральний тягач). Так само автотранспортом вважаються контейнери, цистерни та буксирувані напівпричепи і причепи. Автотранспортні засоби повинні бути зареєстровані у відповідних державних органах, проходити технічний огляд на СТО і обов’язкове страхування автомобіля.

Страхування автомобіля – майнове страхування, яке складається з страхування відповідальності (автоцивілка) і страхування свого автомобіля як майна (комплекс агрегатів і механізмів).

Автострахування власного авто бере на себе спектр ризиків, що загрожують пошкодження власного транспортного засобу або його угону. Можна самостійно виключати певні ризики з договору страхування, наприклад ризик викрадення. Але це не сильно знизить вартість договору. Автостраховка стане дешевше якщо ви станете використовувати франшизу, страхова компанія уникне ваших звернень по дрібним випадків, а ви того що станеться саме той ризик, від якого ви відмовилися.

Автостраховка громадянської відповідальності забезпечує не компенсацію збитків нанесених страхувальнику, а збиток заподіяний власності або здоров’ю та життю третьої особи. За законодавством України, потерпіла особа в праві отримати повну фінансову компенсацію завданих йому збитків, в разі якщо законодавством або страховкою не обумовлена компенсація збитку в меншому розмірі. Страховка ОСАГО компенсує збитки нанесені винуватцям ДТП в межах лімітів відповідальності. Якщо сума збитку вище лімітів відповідальності, за полісом автоцивілки, то ця різниця відшкодовується потерпілій особі в судовому або ж в добровільному порядку.

Здійснюючи страхування автомобіля в Україні на garrag.com.ua по автоцивілці ви погоджуєтеся визначення страхової суми виходячи не зі страхової вартості застрахованого об’єкта, а виходячи з договору зі страховиком або ж національним або міжнародним законодавством регулюючим порядок даного виду страхування.

Договір на страхування авто може включати повний перелік різноманітних ризиків, або ж різні їх варіації, включаючи додаткове страхування відповідальності (ДЦВ). На автострахування додатково приймається і доп обладнання авто: обробка автомобільного салону, телевізійне і радіоустаткування, і стандартизоване обладнання яке не увійшло в стандартну комплектацію, встановлене за правилами експлуатації, заводських інструкцій відповідних служб.

Якщо страхувальник, здійснюючи страхування автомобіля має діючі страховки з декількома страховиками, і їх сумарна страхова сума перевищує реальну вартість автомобіля, то фінансова компенсація від даних страховиків не повинна перевищувати реальної вартості збитку. Кожна із страхових компаній компенсує збитки пропорційно взятої на себе при оформленні договору, страховій сумі до сумарної страхової суми за всіма договорами.

 

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.