У світі розгорівся скандал навколо виробництва електрокарів

Незважаючи на всі очевидні плюси електромобілів, зростання їх виробництва все ж викликає побоювання, – в тому числі і у впливових міжнародних організацій. Зокрема, організація з захисту прав людини Amnesty International повідомила про ризики для навколишнього середовища і людей, пов’язаних з виробництвом однією з найважливіших комплектуючих – літій-іонних акумуляторів.

У своїй заяві представники даної організації повідомляють, що їм вдалося зафіксувати систематичні порушення прав людини, пов’язаних з видобутком корисних копалин, що використовуються в літій-іонних батареях. В ході розслідування, проведеного у 2016 році з’ясувалося, що на шахтах в Демократичній Республіці Конго, країні, де розташовано більше половини світових запасів кобальту, повсюдно використовується дитяча праця, а у виритих вручну шахтах існують серйозні ризики для здоров’я дітей і дорослих, які там працюють.

В цей же час зростаюча необхідність у використанні таких мінералів як кобальт, марганець і літій призвела до зростання інтересу по їх глибоководному видобутку. Що у свою чергу позначається несприятливо на біологічному різноманіттю океанів. Для інформації: згадані метали не випадково називають рідкісноземельними. За даними сервісу Statista, світовими лідерами з видобутку літію у 2018 році стали Австралія (51 тисяча тонн), Чилі (16 тисяч тонн), Китай (8 тисяч тонн), Аргентина (6,2 тисячі тонн) і Зімбабве (1,6 тисячі тонн). Виходить, що на кожен з 2,1 мільйона електромобілів і плагін-гібридів, проданих у 2018-му, припадає менше 40 кг літію.

І наостанок: досі не вирішена проблема виведених з експлуатації батарей та їх утилізації. Адже найчастіше цей процес проходить без чітких норм, забруднюючи ґрунт, воду і повітря різними небезпечними хімічними елементами.

Джерело: AUTO.RIA.com

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.